Витрата енергії в пасивному стані виявилася пов'язана з циркадними ритмами - Технології - dt.ua

Вчені пов'язали швидкість витрати калорій з часом доби

10 листопада, 2018, 17:50 Роздрукувати

Витрата енергії в пасивному стані залежить від циркадних ритмів.

Витрата калорій в стані спокою залежить від "біологічного годинника"

Вчені під керівництвом Джин Даффі з Гарвардського університету заявили про те, що пасивна трата енергії тілом людини залежить від циркадних ритмів. Як повідомляє N+1, дослідники встановили, що найменше калорій в безсонному стані спокою спалюється під час біологічної ночі, а найбільше – під час біологічного дня.

У ході дослідження вчені спостерігали за 13 добровольцями, які протягом 37 днів жили в лабораторії без зовнішніх джерел світла, електронних пристроїв та годинників. Кожен з добровольців дотримувався строгої дієти і розпорядку дня. У перші три дні експерименту люди жили по протоколу 24 на добу з подовженим часом в ліжку — близько 16 годин. Потім добровольців розділили на дві групи: шестеро продовжили жити за 24-годинним розкладом (контрольна група), а відхід до сну сімох людей кожен день зсували на чотири години, розтягуючи таким чином їхню добу до 28 годин.

В якості основного показника метаболізму дослідники використовували обсяг вуглекислого газу, який тіло виробляє при диханні, а також швидкість окислення жирів і вуглеводів. У результаті було встановлено, що найнижче споживання енергії тілом, яке перебуває в стані спокою, відбувається під час наступу внутрішньої ночі, а найбільше – приблизно через 12 годин, через деякий час після пробудження.

Варто відзначити, що до 70% щодня спалюваних калорій витрачається на підтримання необхідних для виживання організму біологічних функцій: дихання, активності головного мозку та регуляції температури тіла.

Читайте також: Вчені розкрили таємницю низького зросту пігмеїв

Раніше вчені з Університету Техасу в Х'юстоні заявили про те, що "біологічний годинник" організму відіграє вирішальну роль в боротьбі із розвитком раку печінки. Дослідники встановили, що нормалізація циркадних ритмів дозволяє придушити зростання злоякісних пухлин.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >