Незвичайна форма астроида Рюгу пов'язана з швидким обертанням - вчені - Технології - dt.ua

Вчені пов'язали форму астероїда Рюгу з швидким обертанням

18 травня, 17:45 Роздрукувати

У минулому небесне тіло оберталося набагато швидше, ніж зараз.

В минулому астероїд обертався з більшою кутовою швидкістю, ніж зараз © JAXA

Вчені з команди місії "Хаябуса-2" заявили про те, що свою незвичайну форму астероїд Рюгу отримав у минулому, коли обертався набагато з більшою кутовою швидкістю, ніж зараз. Як повідомляє N+1, це призвело до початку процесів перебудови структури поверхні.

Знімки поверхні астероїда Рюгу, отримані автоматичною міжпланетною станцією "Хаябуса-2", допомогли виявити унікальні відмінності в його структурі. На перший погляд, форма астероїда симетрична відносно осі обертання, що проходить перпендикулярно екваторіальному хребту, проте в поздовжніх напрямках можна виділити східні та західні регіони. Останні відносно гладкі, що говорить про менші ударні впливи. Крім того, кут, утворений північною і південною сторонами екваторіального хребта, різний у різних регіонах.

У ході дослідження вчені провели ряд моделювань, які дозволили їм визначити, як астероїд отримав свою незвичайну форму. На думку дослідників, асиметрична деформація астероїда мала місце в минулому, коли він обертався навколо своєї осі значно швидше, ніж зараз, і період обертання становив 3-3,5 години. В цьому випадку ініціатором початку процесів перебудови структури поверхні могли стати ударні впливи, зсуви або внутрішні неоднорідності, утворені в ході процесу вторинної аккреції речовини на астероїд після руйнування його батьківського тіла.

Читайте також: У 2029 році повз Землю пролетить гігантський астероїд "Бог хаосу"

"Хаябуса-2"  буде досліджувати астероїд приблизно 1,5 року, а потім спуститься на його поверхню модуль MASCOT, на якому встановлені спектрометр, магнітометр, радіометр і камера. Після взяття проби ґрунту з поверхні Рюгу станція відправиться назад до Землі, і скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.

Раніше станція "Хаябуса-2передала на Землю нові знімки астероїда Рюгу. На зображеннях видно групи валунів і велику скелю в північній полярній області астероїда. Наголошується, що апарат зробив знімки 18-20 червня, перебуваючи на відстані 200-100 кілометрів від поверхні небесного тіла.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >