Вчені пов'язали форму астероїда Рюгу з швидким обертанням

Поділитися
Вчені пов'язали форму астероїда Рюгу з швидким обертанням В минулому астероїд обертався з більшою кутовою швидкістю, ніж зараз © JAXA
У минулому небесне тіло оберталося набагато швидше, ніж зараз.

Вчені з команди місії "Хаябуса-2" заявили про те, що свою незвичайну форму астероїд Рюгу отримав у минулому, коли обертався набагато з більшою кутовою швидкістю, ніж зараз. Як повідомляє N+1, це призвело до початку процесів перебудови структури поверхні.

Знімки поверхні астероїда Рюгу, отримані автоматичною міжпланетною станцією "Хаябуса-2", допомогли виявити унікальні відмінності в його структурі. На перший погляд, форма астероїда симетрична відносно осі обертання, що проходить перпендикулярно екваторіальному хребту, проте в поздовжніх напрямках можна виділити східні та західні регіони. Останні відносно гладкі, що говорить про менші ударні впливи. Крім того, кут, утворений північною і південною сторонами екваторіального хребта, різний у різних регіонах.

У ході дослідження вчені провели ряд моделювань, які дозволили їм визначити, як астероїд отримав свою незвичайну форму. На думку дослідників, асиметрична деформація астероїда мала місце в минулому, коли він обертався навколо своєї осі значно швидше, ніж зараз, і період обертання становив 3-3,5 години. В цьому випадку ініціатором початку процесів перебудови структури поверхні могли стати ударні впливи, зсуви або внутрішні неоднорідності, утворені в ході процесу вторинної аккреції речовини на астероїд після руйнування його батьківського тіла.

"Хаябуса-2" буде досліджувати астероїд приблизно 1,5 року, а потім спуститься на його поверхню модуль MASCOT, на якому встановлені спектрометр, магнітометр, радіометр і камера. Після взяття проби ґрунту з поверхні Рюгу станція відправиться назад до Землі, і скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.

Раніше станція "Хаябуса-2" передала на Землю нові знімки астероїда Рюгу. На зображеннях видно групи валунів і велику скелю в північній полярній області астероїда. Наголошується, що апарат зробив знімки 18-20 червня, перебуваючи на відстані 200-100 кілометрів від поверхні небесного тіла.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі