Вчені пов'язали аутизм дітей з діабетом матері

Поділитися
Вчені пов'язали аутизм дітей з діабетом матері Діабет у матері може стати причиною розвитку аутизму у дитини
З наявністю у немовлят розладів аутистичного спектру пов'язані діабет першого і другого типу та діабет вагітних.

Вчені з каліфорнійської організації Kaiser Permanente заявили про те, що їм вдалося виявити зв'язок між наявністю у матері діабету і підвищеним ризиком розвитку у дитини розладів аутистичного спектру. Як повідомляє N+1, серед факторів ризику розвитку аутизму був як діабет другого типу, так і діабет першого типу і діабет вагітних.

У ході дослідження вчені вивчили дані 419425 дітей, які народилися у період з початку 1995 по кінець 2012 року. У матерів 621 з них діагностували діабет першого типу, у 9453 виявили діабет другого типу, а ще у 11992 - діабет вагітних на термін до 26 тижня вагітності. Крім того, у 24505 жінок виявили характерні для діабету вагітних симптоми після 26 тижнів вагітності. Дані, зібрані для обліку в якості побічних змінних, включали стать дитини, вік матері на момент пологів, соціоекономічний статус, наявність різних захворювань і расова належність.

Протягом наступних семи років симптоми розладів аутистичного спектру виявили у 5827 дітей. Вчені виявили, що серед дітей, у матерів яких був діагностований діабет, ризик появи симптомів розладів аутистичного спектру був вищим. Зокрема, ризик підвищувався при наявності діабету другого типу, діабету вагітних на термін до 26 тижня вагітності, а при діабеті першого типу був найвищим.

Наголошується, що нова робота доповнює раніше проведені дослідження, додаючи в групу ризику розвитку аутизму наявність у матері під час вагітності і інсулінозалежного діабету першого типу. Разом з тим, вчені підкреслюють, що під час дослідження вони не враховували деяких даних, наприклад, стану здоров'я батька, що може свідчити про обмеженість отриманих результатів.

Раніше вчені заявили про те, що розвиток запалень і важких інфекцій у вагітних жінок може стати причиною розвитку аутизму у дітей через особливий характер взаємодії мікробів, імунної системи матері і "заготовок" клітин мозку в зародку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі