Проксима Центавра - Названий мінімальний розмір екіпажу для польоту до Проксими b - Технології - dt.ua

Вчені підрахували розмір екіпажу для польоту до найближчої екзопланети

13 червня, 2018, 18:10 Роздрукувати

Екіпаж повинен складатися мінімум з 98 осіб.

Досягти Проксими Центавра екіпаж корабля зможе через 6300 років © Naked Science

Вчені зі Страсбурзького університету прорахували мінімальний розмір екіпажу, який повинен знаходитися на борту космічного корабля, що попрямує до Проксими b, найближчої до Сонця екзопланети. Як повідомляє N+1, згідно з розрахунками вчених, для такого польоту необхідно мінімум 98 людей, саме така кількість дозволить народжувати здорових дітей протягом польоту тривалістю 6300 років.

Тривалість місії дослідники визначили, спираючись на можливості сучасних технологій. За основу автори взяли сонячний зонд "Паркер" — автоматичний космічний апарат NASA для вивчення зовнішньої корони Сонця. Його запуск намічений на літо 2018 року. Передбачається, що корабель наблизиться до зовнішніх шарів світила на відстань близько 6 мільйонів кілометрів і буде рухатися з рекордною швидкістю 724 тисячі кілометрів на годину, що становить близько 0,067 швидкості світла. Якщо перший екіпаж полетить до Проксими b так само швидко, то він досягне планети через 6300 років. У майбутньому термін польоту може істотно скоротитися, аж до 42 років, але дослідники вирішили виходити з поточних можливостей.

Потім вчені провели комп'ютерну симуляцію, яка враховувала випадкові і природні смерті учасників експедиції, можливу безплідність, обмеження через кровозмішення і рівень ймовірності завагітніти.

З'ясувалося, що для колонізації Проксими b необхідно, як мінімум, 98 осіб — 49 чоловіків та 49 жінок. Саме таке число астронавтів дозволить екіпажу не тільки вижити, але і мати здорове потомство і повністю виключити кровозмішення (за винятком ранніх етапів польоту). Оптимальним родючим вікном виявився вік 32-40 років — народжуючи дітей у цей період, люди зможуть забезпечити стабільний приріст населення корабля і підтримати баланс між молодими і старими членами екіпажу. Крім того, в цьому випадку епідемія, яка відбудеться в середині подорожі, не призведе до повної загибелі всіх учасників експедиції.

Читайте також: У 121 екзопланети можуть бути придатні для життя супутники – вчені

Про відкриття землеподібні планети біля Проксими Центавра стало відомо 24 серпня. Відстань від планети Proxima b до материнської зірки становить 7 мільйонів кілометрів – всього 5% від відстані між Землею і Сонцем. Планета знаходиться набагато ближче до своєї материнської зірки, ніж Меркурій до Сонця, але і сама Проксима набагато тьмяніша за Сонце. Тому виходить, що Proxima b потрапляє всередину жилої зони своєї зірки. За оцінками, температура на її поверхні дозволяє існувати вода в рідкому стані.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №18, 18 травня-24 травня Архів номерів | Зміст номеру < >