Всесвіт -Вчені перевірили гіпотезу про голографічного Всесвіту - Технології - dt.ua

Вчені перевірили гіпотезу про "голографічний" Всесвіт

4 грудня, 2015, 17:14 Роздрукувати

"Голографічна" гіпотеза була вперше озвучена у 1993 році.

Вчені не помітили свідчень, що підтверджують "голографічну" версію © Naked Science

Група вчених з Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені провела ряд досліджень, в рамках яких перевірили, чи є голограмою наш Всесвіт. "Голографічна" версія була озвучена Герардом 'т Хоофтом у 1993 році. Згідно до описаної версії, Всесвіт і чорні діри – це всього лише двомірна голограма, на поверхні якої записані дані про викривлення простору і часу. Тому ми бачимо тривимірний Всесвіт, а не плоскі об'єкти.

Висунута гіпотеза зіткнулася зі шквалом критики на свою адресу, але знайшлися і прихильники такої версії. Так, фізик-теоретик Хуан Малдасена в 1997 році вивів рівняння, які описують поведінку голографічного Всесвіту.

Тепер же вчені вирішили перевірити всі ці висновки. У разі, якщо Всесвіт – це голограма, тривимірні координати довільних точок у просторі не будуть піддаватися точному вимірюванню через невизначеності, що задаються законом квантової механіки, подібним принципом невизначеності Гейзенберга. Можна буде спостерігати "тремтіння" і "коливання" координат у будь-якій точці простору на дуже високих частотах – кілька мегагерц і більше.

Читайте також: Вчені пояснили походження загадкового радіоімпульсу з глибин Всесвіту

Для проведення досліджень вчені побудували прилад Holometer, який включав в себе два інтерферометра, вкладених в сталеві труби. Всього на створення приладу було витрачено близько 2,5 мільйонів доларів. Під час першого використання Holometer жодних свідчень, які підтверджували б голографічний гіпотезу, виявлено не було. Разом з тим, голова групи вчених Крег Хойгал говорить про те, що голографічна природа Всесвіту може "ховатися" в інших аспектах світобудови.

Варто також відзначити, що більшість вчених скептично поставилися до експерименту Хойгала і його колег і висловили сумнів у тому, що Holometer є дійсно діючим апаратом.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили можливі сліди існування паралельного всесвіту. Дослідники помітили загадкові спалахи під час аналізу карти реліктового випромінювання, яке також називають "Луною Великого вибуху". Згідно з існуючими в даний час космологічними теоріями, таке зіткнення двох всесвітів цілком можливо, оскільки наш Всесвіт є лише однією з багатьох "мильних бульбашок" всесвітів, які були утворені в результаті розширення космічного простору після Великого вибуху.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >