Описаний випадок передозування кофеїном - Технології - dt.ua

Вчені описали випадок передозування кофеїном

24 травня, 04:30 Роздрукувати

Концентрація кофеїну в крові жінки майже вдвічі перевищувала летальну.

Концентрація кофеїну в крові жінки вдвічі перевищувала летальну © truekyiv.com

Медики з Госпіталю королеви Єлизавети в Лондоні описали випадок жінки, яка потрапила в лікарню з передозуванням кофеїном. Дівчина з'їла 20 грамів кофеїну, що дорівнює приблизно 50-60 чашкам міцної кави і може вбити людину, повідомляє Naked science.

Кофеїн – це психоактивний стимулятор, виробництво більшості продуктів, які його містять (чай, кава, прохолодний напої), ніяк не регулюється. Разом з тим, більшість людей вживають його у безпечних дозах.

Існує також порошок чистого кофеїну, одна чайна ложка якого дорівнює 28 чашкам кави. Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США заборонило продаж порошкового кофеїну після кількох випадків летального передозування.

Тепер же 26-річна пацієнтка з таким передозуванням потрапила до лікарні в Лондоні. "Вживання кофеїну в кількості більше одного-двох грамів вже викликає значний токсичний ефект. Смертельне передозування кофеїну відбувається після прийому всередину більше п'яти грамів або при концентрації кофеїну в крові понад 80 мг/л", - написали лікарі у своєму звіті.

Перший аналіз крові на вміст кофеїну показав концентрацію 147,1 мг/л. Причому, це значення було зафіксовано вже після початку лікування, тобто, пікова концентрація кофеїну в крові жінки була ще вищою.

Коли пацієнтку привезли в госпіталь, у неї спостерігалися прискорене серцебиття, ускладнене дихання і сильна пітливість. Вже в госпіталі у неї почалися гіпервентиляція і блювота. ЕКГ виявило аномальну форму серцевого ритму, так звану поліморфну шлуночкову тахікардію, яка часто призводить до фібриляції шлуночків і зупинки серця. Також в організмі британки накопичилася велика кількість кислоти, що призвело до ацидозу (закислення) і респіраторного алкалозу (дисбалансу кисню і вуглекислого газу в крові).

Пацієнтці довелося провести гемодіаліз і підключити її до апарату ШВЛ. Їй внутрішньовенно вводили бікарбонат для відновлення кислотно-лужного балансу, сульфат магнію для контролю серцевого ритму і активоване вугілля, щоб вивести з нирок токсини. Також жінці вводили норадреналін для зниження тиску.

Крім того, пацієнтці призначили інтралипід. Ця речовина, що використовується для парентерального живлення у тяжких клінічних випадках (сепсис, сильні опіки, політравма), допомогла вивести з організму токсичні жиророзчинні речовини.

Комбінація засобів спрацювала і вже через два дні пацієнтку екстубували і зняли з діалізу. Разом з тим, вона ще протягом тижня залишалася під наглядом лікарів у палаті реанімації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Кава дорожчає на світових ринках: споживачі у пошуках кофеїну - Financial Times

Раніше американські медики закупили препарати плазми крові у 18 компаній, які діють на ринку країни, і проаналізували їхній склад. Виявилося, що вони забруднені різними препаратами та кофеїном.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >