Вчені назвали стародавніх фермерів причиною зміни клімату

Поділитися
Вчені назвали стародавніх фермерів причиною зміни клімату Діяльність стародавніх фермерів призвела до збільшення кількості вуглекислого газу
Сільськогосподарська діяльність людини призвела до збільшення кількості вуглекислого газу в атмосфері.

Вчені з США провели порівняльний аналіз сучасної кліматичної епохи і аналогічного періоду попередньої і виявили істотне розходження в розвитку кліматичних умов. На думку дослідників, воно пов'язане з діяльністю давніх фермерів, повідомляє Naked science.

Один з авторів дослідження Вільям Руддиман вивчав сліди метану і вуглекислого газу в антарктичній кризі ще 15 років тому. "Я помітив, що концентрація метану почала знижуватися приблизно десять тисяч років тому, але потім п'ять тисяч років тому тенденція змінилася на протилежну. Схожа ситуація була і з вуглекислим газом: його концентрація також зменшилася десять тисяч років тому, але пішла в гору сім тисяч років тому. Це мені здалося дивним, і єдине пояснення, яке приходило в голову, - раннє землеробство", - розповів він.

У ході нового дослідження вчені побудували комп'ютерну симуляцію, засновану на даних, отриманих з відкладень льоду. У цій моделі вони порівняли нашу власну кліматичну епоху - голоцен - з тією, що була 770 тисяч років тому, яку назвали The Marine Isotope Stage 19c (MIS19c).

У результаті було встановлено, що обидві епохи починалися з однаковим рівнем вуглекислого газу і метану. У той час як в MIS19c кількість газу знижувалася, в голоцені його концентрація почала збільшуватися приблизно п'ять тисяч років тому і досягла піку до 1850 року. Фахівці навмисно обмежили модель XIX століттям, до початку промислової революції, щоб не враховувати різкий стрибок парникових газів після неї.

За словами авторів дослідження, діяльність людини за останні дві тисячі років змінила звичний хід розвитку клімату і запобігла новому льодовиковому періоду, і саме тому важко передбачити, що буде далі.

Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі