Вчені назвали можливу причину незрозумілої раптової смерті

Поділитися
Вчені назвали можливу причину незрозумілої раптової смерті Названа можлива причина синдрому раптової дитячої смерті
Дослідники вважають причиною смерті неможливість людини прокинутися при підвищенні рівня вуглекислого газу в крові.

Вчені з Університету Айови заявили про те, що неможливість людини прокинутися при підвищенні рівня вуглекислого газу в крові може бути загальною причиною синдрому раптової дитячої смерті (СРДС) і раптової смерті при епілепсії, повідомляє MedicalXpress.

"Коли дихальні шляхи людини уві сні закриваються, наприклад, ковдрою, вони не можуть випустити СО2, що викликає підвищення рівня вуглекислого газу в крові. Зазвичай це викликає серію реакцій в організмі, які змушують людину перевернутися або заплакати, якщо мова йде про дитину. Разом з тим, у разі СРДС і раптової смерті при епілепсії подібних пробуджуючих реакцій на СО2 не спостерігається, що в кінцевому підсумку може призвести до смерті", - заявив один з дослідників Гордон Б'юкенен.

Разом з тим, те, чому людина не прокидається тоді, коли в її крові підвищується рівень вуглекислого газу, дослідники не знають. Можливим поясненням може бути неправильна робота серотонінових рецепторів у середньому мозку.

Серотонінові нейрони залучені в регуляцію дихання, а ті, які розташовуються в середньому мозку, на думку вчених, відповідають за здатність людини прокидатися. У випадках СРДС і раптової смерті при епілепсії дослідники найчастіше спостерігали порушення в серотоніновій системі.

Серотонін - один з нейромедіаторів, що забезпечують взаємодію нервових клітин. Він відповідає за регуляцію багатьох фізіологічних процесів в організмі, включаючи травлення, збудження, виникнення почуття радості і задоволення.

Раніше група вчених з Великої Британії та Китаю вперше змогла показати нейронну основу зв'язку між депресією і безсонням,виявивши ділянки мозку, які пов'язані з поганим сном, і з депресією. Серед цих ділянок області, пов'язані з прийняттям рішень, роботою пам'яті і свідомості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі