Новини світу - Названі країни, які можуть стати демографічними бомбами уповільненої дії - Технології - dt.ua

Вчені назвали країни, яким загрожує демографічна катастрофа

9 серпня, 2018, 17:35 Роздрукувати

Дослідники склали список з 10 країн, які можуть стати "демографічними бомбами уповільненої дії".

Названі країни, які стоять на порозі демографічної катастрофи © toxaby.livejournal.com

Видання Science Alert склало список з 10 країн, які можуть стати "демографічними бомбами уповільненої дії" через зниження рівня народжуваності і збільшення частки літніх людей. Як повідомляється на сайті видання, для того, щоб уникнути зменшення частки працюючого населення, на одну жінку має припадати 2,2 дитини. На даний же момент в деяких країнах, наприклад США і Південній Кореї, цей показник виявився нижче двох.

Зазначається, що проблему можна пом'якшити за допомогою припливу трудових мігрантів, але повністю на це покладатися не слід, оскільки частина працездатних громадян також може виїжджати в інші країни.

За даними дослідників, рівень народжуваності у США впав до показника 1,76, середня тривалість життя досягла 78,7 року. Відзначається також, що в деяких регіонах країни вартість догляду за дитиною досягає 10 тисяч доларів на рік, що іноді є підставою для відмови від народження дітей.

Рівень народжуваності в Іспанії становить 1,5, при цьому, іспанки народжують дітей пізніше, ніж інші мешканки Європи, а тривалість життя в країні є найвищою в ЄС. Деякі поселення в Іспанії вже практично вимерли. Аналогічні тенденції спостерігаються в Італії. Населення Болгарії з показником 1,46 скорочується з рекордно високою швидкістю і, очікується, що до 2050 року воно досягне 5,4 мільйона осіб. У Латвії до того часу залишиться лише 1,52 мільйона осіб.

В Японії коефіцієнт досягає 1,44, а в Південній Кореї — 1,26. У Китаї сім'ям дозволено мати двох дітей замість одного, однак навіть з урахуванням цього до 2030 року вік чверті населення досягне 60 років. Сінгапур відрізняється одним з найнижчих показників народжуваності (0,83), проте влада планує уповільнити демографічну бомбу за допомогою імміграції.

Читайте також: Три вершники демографічного апокаліпсиса. Основні тренди в Україні

Раніше ООН у доповіді про демографічну ситуацію в світі заявила про те, що до 2050 року населення України скоротиться з 44,22 млн до 36,42 млн осіб. Згідно з прогнозом, протягом наступних кількох десятиліть населення Східної Європи різко скоротиться. У той же час більшість країн відмовляються робити будь-які заходи, щоб уповільнити демографічну катастрофу.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №11, 23 березня-29 березня Архів номерів | Зміст номеру < >