Вчені навчилися вирощувати ГМ-овочі без кісточок

Поділитися
Вчені навчилися вирощувати ГМ-овочі без кісточок Вчені навчилися вирощувати томати без кісточок
Отримані томати не потребують запилення.

Вчені з Університету Токушими використали технологію CRISPR для того, щоб отримати томати без кісточок, що не потребують запилення. Про результаті досліджень вчені повідомили в журналі Scientific Reports.

Партенокарпічні (без насіння) плоди зустрічаються у багатьох культурних рослин – всім відомий виноград без кісточок. Однак, як правило, такі форми відбиралися у ході селекції, як продукт випадкової мутації, що сталася за тисячоліття культивування. Тепер же дослідники змогли добитися такого ж результату всього за кілька днів за допомогою системи CRISPR/Cas9.

Цільова мутація була внесена в ген SlIAA9, що призвело до підвищеного виробництва ауксинів, рослинних гормонів, що стимулюють ріст плодів без формування насіння. В іншому ГМ-рослини нічим не відрізнялися від звичайних, тільки листки (їхній ріст також контролюється ауксинами) мали менш порізану форму.

Подібні рослини не потребують запилення для того, щоб приносити плоди. Застосування їх в сільському господарстві знизить потреби у комахах.

Раніше повідомлялося про те, вчені провели дослідження, результати якого допомогли їм виявити групу генів, видалення яких призводить до різкого збільшення тривалості життя. Вчені сподіваються в майбутньому створити препарати, які будуть придушувати роботу деяких генів і таким чином продовжувати життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі