Штучний інтелект - Штучний інтелект навчився визначати інфаркт міокарда - Технології - dt.ua

Вчені навчили штучний інтелект діагностувати інфаркт міокарда

4 липня, 2018, 17:56 Роздрукувати

Нейромережа розпізнає інфаркт по ЕКГ.

Штучний інтелект зможе визначити інфаркт міокарда за ЕКГ © 4pda.ru

Вчені з Інституту Генріха Герца при товаристві Фраунгофера та Університетського госпіталю Шлезвіг-Гольштейн створили штучний інтелект, який здатен визначати інфаркт міокарда за ЕКГ пацієнта. За словами розробників, система працює з тією ж точністю, що і досвідчені кардіологи, повідомляє N+1.

Для роботи дослідники взяли 148 електрокардіограм пацієнтів з інфарктом міокарда і 80 електрокардіограм здорових людей. 90% записів було використано для навчання, а решта 10% — для перевірки результату. При цьому вся інформація була розбита на "вікна": система аналізувала не повну ЕКГ, а поділену на фрагменти, в яких було відображено, як мінімум, три удари серця.

Тестування системи показало, що її точність наближається до точності реальних лікарів. Чутливість алгоритму склала 93,3%, а специфічність — 89,7%. Крім того, нейромережа виявилася схильною при постановці діагнозу спиратися на дані тих же відведень, що і кардіологи. Дослідники відзначають, що у майбутньому подібний алгоритм, ймовірно, можна буде застосовувати у лікарнях.

Варто відзначити, що у програми є також і недоліки. В першу чергу — невеликий розмір навчальної вибірки і бази даних для перевірки системи. Щоб збільшити їх обсяг, потрібно більше кардіограм з мітками — а їхнє створення вимагає великої кількості часу. Разом з тим, для того, щоб приступити до клінічних випробувань, необхідно бути впевненим у роботі нейромережі.

Читайте також: Вчені навчили штучний інтелект розпізнавати людей крізь стіни

Раніше штучний інтелект виявив ліки від малярії в зубній пасті. У ході дослідження вчені підключили штучний інтелект для аналізу того, як збудник, малярійний плазмодій, взаємодіє з триклозаном, антибіотиком із звичайної "лікувальної" зубної пасти. Цей антибіотик, як пояснюють біологи, пригнічує розмноження бактерій, заважаючи роботі одного з їхніх ключових ферментів, який відповідає за складання жирових молекул, необхідних для нормальної роботи клітинних стінок мікробів.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >