Вчені дізналися несподівану подробицю про Юстиніанову чуму

Поділитися
Вчені дізналися несподівану подробицю про Юстиніанову чуму Юстиніанову чуму викликало кілька штамів чумної палички © Википедия
Епідемія була викликана не одним, а кількома штамами чумної палички.

Міжнародна група вчених заявила про те, що перша в історії пандемія чуми – Юстиніанова чума – була викликана відразу кількома штамами бактерії Yersinia pestis, а не одним різновидом, повідомляє Phys.org.

Y. pestis – це бактерія, яка відповідальна за кілька епідемій чуми в історії людства. Вона викликає бубонну, легеневу і септицемічну чуму. У ході нового дослідження вчені зосередили свою увагу на першій пандемії чуми, яка отримала назву на честь римського імператора Юстиніана І. Епідемія тривала з 541 по 750 роки і, на думку деяких істориків, забрала життя приблизно 25% населення Римської імперії.

У ході дослідження вчені вивчили останки жертв чуми, які були поховані в Німеччині, Франції та Іспанії. Крім того, вони вивчили останки людей, які були поховані в той же час на території Британії, щоб з'ясувати, чи добралася тоді бактерія до Британських островів. Фахівці змогли реконструювати геном чумної палички, виділивши ДНК мікроорганізму з кісток у восьми випадках з 21.

У результаті виявилося, що хвороба торкнулася і Британських островів. Більш того, дослідникам вдалося виявити незвично велику кількість різновидів чумної палички. Усього їм вдалося знайти вісім різних штамів у Німеччині, Іспанії та Франції, всі з яких були тісно пов'язані один з одним.

Разом з тим, дослідники так і не можуть сказати, який саме з них став причиною появи пандемії чуми. Ймовірно, він зародився в Центральній Азії задовго до початку Юстиніанової чуми.

Раніше вчені встановили, що перша пандемія чуми була на Землі ще в V-IV тисячолітті до нашої ери. В ході досліджень було виявлено, що сім чоловік були заражені чумною паличкою. Упорядкувавши геном чумних паличок, вчені прийшли до висновку, що шість найдавніших з них не були схожі на середньовічну бубонну чуму, звану "чорною смертю": у даних бактерій були відсутні гени pla і ymt, що грають ключову роль у поширенні чуми.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі