В зоні ООС через Нацраду припинять мовлення майже 30 українських телеканалів і радіостанцій

Поділитися
В зоні ООС через Нацраду припинять мовлення майже 30 українських телеканалів і радіостанцій Зловмисність або недбалість - результат однаковий © Перший.com.ua
Нацрада по телебаченню і радіомовленню навмисно чи через недбалість позбавляє прифронтові райони українського мовлення.

Нацрада по телебаченню і радіомовленню може позбавити жителів прифронтових населених пунктів та тих, які знаходяться на окупованій території, можливості слухати українські радіостанції. І це буде зроблено не руками Росії, а власними - за недбалості або зловмисно.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення шостий тиждень поспіль не може провести засідання через відсутність кворуму, в результаті чого 29 україномовних радіостанцій і телеканалів, серед яких також військове радіо "Армія FM", можуть припинити трансляцію в зоні ООС і на підконтрольних територіях Донбасу і Криму вже в липні. Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський на сторінці Facebook, передає Громадське.

Як наголошується, тимчасові дозволи на трансляцію у відповідності з вимогами закону, видаються терміном на один рік. Щорічно телеканали і радіостанції повинні їх продовжувати.

За словами Костинського, в червні-липні Національна рада має перевидати 40 таких дозволів, щоб українські телеканали і радіостанції не вимкнули свої передавачі в 20 містах і селищах Донецької, Луганської областей та Херсонській області - на кордоні з Кримом.

"Мова йде про те, що через відсутність кворуму утворився штучний ризик того, що може припинитися мовлення 29 українських телеканалів і радіостанцій: на 50 FM-частотах, на 20 аналогових каналах, на 9 цифрових каналах", - зазначив Костинський.

У той же час керівник "Армії FM" і "Військового телебачення України" Яна Холодна повідомила, що вже 11 липня закінчується термін тимчасового дозволу на мовлення в Гірнику і Бахмутовке (дві найбільші вишки в Донецькій і Луганській областях), а також у Чонгарі, звідки йде трансляція на Крим.

У свою чергу, 2 серпня закінчується термін тимчасового дозволу на мовлення в Бахмуті, Волновасі, Краматорську, Слов'янську, Маріуполі, Світлодарську і Попасній.

"Ми закликаємо деяких членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення не ганьбитися, а прийти на найближчі засідання і виконати свій обов'язок", - написала Холодна.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський скасував указ свого попередника Петра Порошенка від 4 травня про призначення Володимира Горковенка членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Перед цим Зеленський скасував указ Порошенка №186 від 4 травня про звільнення Юрія Артеменка з посади члена Нацради, звільнив його з посади члена Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

4 травня голова Нацради з телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко подав заяву про відставку за два місяці до закінчення терміну його повноважень. Своє рішення він пояснив втомою і пропозицією перейти на інше місце роботи.

Порошенко своїм указом звільнив Артеменка з посади і призначив на його місце завідувача відділу Головного управління інформаційної політики Адміністрації президента Володимира Горковенка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі