В ЄС заборонять використання системи розпізнавання осіб

Поділитися
В ЄС заборонять використання системи розпізнавання осіб Передбачається, що нові правила будуть захищати приватність людини
Однак заборона буде тимчасовою - до введення необхідних документів, що запобігають зловживанням у цій сфері

В Євросоюзі можуть заборонити використовувати системи розпізнавання осіб в громадських місцях через вірогідність зловживань такими технологіями. Проте заборона ця буде тимчасовою - до розробки та прийняття заходів та рекомендацій для виключення будь-яких колізій.

Єврокомісія вже підготувала відповідні пропозиції, повідомляє Белта з посиланням на Reuters.

У розпорядженні агентства є 18-сторінкова доповідь ЄК по темі використання систем розпізнавання осіб. Згідно з документом, тимчасове обмеження необхідно, щоб в Євросоюзі встигли виробити заходи для виключення можливих юридичних колізій і потенційних зловживань такими технологіями. Єврокомісія перед прийняттям остаточного рішення має намір вислухати всі зацікавлені сторони. Зокрема, єврокомісар з питань конкуренції та розвитку цифрової економіки Маргрете Вестагер має оприлюднити свої пропозиції в лютому.

Нові правила, на думку Єврокомісії, доповнять діючі в ЄС нормативні акти, які захищають персональні дані і право на недоторканність приватного життя.

"Заснована на цих існуючих положеннях майбутня нормативна база може піти далі і включити в себе обмежену за часом заборону на використання технології розпізнавання осіб в громадських місцях", - йдеться в доповіді.

ЄК вважає, що заборона має діяти від трьох до п'яти років - за цей час спільнота зможе розробити методику для оцінки впливів цих технологій і заходів щодо зменшення можливих ризиків" їх застосування.

При цьому Єврокомісія не виключає, що з-під дії заборони можуть вивести проекти в галузі безпеки або наукові дослідження. Нові правила використання систем розпізнавання осіб, як вказується в доповіді, повинні торкнутися як їх розробників, так і користувачів, а країни ЄС повинні будуть заснувати наглядові органи, які стежать за дотриманням законодавства в цій області.

Нагадаємо, на початок 2018 року у Києві було встановлено 6 тис. камер відеоспостереження,а надалі столична влада планувала встановити ще 3 тис. камер різних типів, повідомив директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

"Всього в місті встановлено близько 6 тис. камер, з них 4876 мають функції оглядових, камер з розпізнаванням осіб – 214, з розпізнаванням номерів – 593, ITS камер – 23, хоча все плануємо довести їх кількість до 300", - розповів він в інтерв'ю агентству "Українські новини"у 2018 році.

Крім того, у Київському метрополітені встановлено 256 відеокамер. "Зараз обладнані камерами вестибюлі, вхідна/вихідна групи і види на ескалатори. Ці камери мають функцію розпізнавання осіб", - додав він.

Відповідаючи на питання про законність відеоспостереження за громадянами, Назаров повідомив про те, що в Україні немає законодавства, яке регламентує відеоспостереження, в ньому взагалі немає поняття "система відеоспостереження".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі