В Англії знайшли римські монети часів заколоту Боудіки

Поділитися
В Англії знайшли римські монети часів заколоту Боудіки Повстання Боудіки відбулося в 60 або 61 році © N+1
На думку дослідників, скарб заховали незадовго до заколоту.

Археолог-любитель виявив на південному сході Англії 58 римських денаріїв, що були викарбувані в період між 153 роком до нашої ери і 61 рік нашої ери. На думку експерта, який оглянув скарб, його могли заховати незадовго до заколоту Боудіки, який стався в 60 або 61 році в цьому районі.

Боудіка – дружина Прасутага, вождя кельтського племені іценів, що мешкали на південному сході Англії. Іцени були союзниками римлян під час завоювання острова, тому вождеві залишили його володіння, якими він правив в якості васала. Своїми спадкоємцями він оголосив імператора і своїх двох дочок, вважаючи, що так йому вдасться зберегти землі. Однак після його смерті римляни анексували царство, конфіскували майно царя і знатних іценів, а з родичами Прасутага почали поводитися, як з рабами.

У 60 або 61 році іцени на чолі з Боудікою підняли повстання, яке підтримали сусідні племена. Брити захопили і зрівняли з землею римську колонію Камулодун (нині Колчестер). Потім повсталі захопили і спалили Лондиній (нині Лондон), а потім Веруламій (нині Сент-Олбанс), в той час найбільше місто Британії. Як пишуть і Тацит, і Діон Кассій, полонених брити не брали. Простих людей вони спалювали, розпинали або вішали, а знатних приносили в жертву бритській богині перемоги.

Разом з тим, римлянам вдалося придушити повстання, після чого Боудіка або прийняла отруту, щоб не бути захопленою у полон, або померла від хвороби.

Скарб, який складався зі срібних монет, був знайдений у 2018 році. Більшість з 58 денаріїв були викарбувані в Римській республіці, до 27 року нашої ери, але траплялися монети, датовані правлінням декількох римських імператорів, в тому числі Нерона (правив у 54-68 роках нашої ери).

Дослідники відзначають, що найбільш пізня монета викарбувана в 61 році, що може бути індикатором року, коли був захований скарб. Тому, можливо, що скарб був захований під час заколоту Боудіки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше міжнародна команда археологів на чолі з професором Йосефом Гарфінкелем з Єврейського університету заявила про те, що їй вдалося виявити поселення часів царя Давида, яке може бути руїнами біблійного міста Ціклаґ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі