В Англії знайшли хартію часів Іоанна Безземельного - Технології - dt.ua

В Англії знайдено рідкісний документ часів Іоанна Безземельного

27 березня, 2019, 14:42 Роздрукувати

Хартія датується 26 березня 1200 року.

Документ був виданий в перший рік правління Іоанна Безземельного © Вікіпедія

Історик Бенжамін Пол під час роботи в бібліотеці Даремського університету виявив рідкісну хартію, яка була видана за часів правління короля Англії Іоннна Безземельного. Як повідомляється на сайті університету, документ був виданий 26 березня 1200 року, в перший рік правління короля.

Дослідники підкреслюють, що до цього моменту було виявлено лише кілька хартій, виданих в цей рік. На думку дослідників, документ був написаний професійним писарем з королівської канцелярії. Крім того, до документа була прикріплена королівська воскова печатка.

Хартія підтверджувала земельні володіння аристократів Уолтера Каенського і Роберта Фіцроджера, лорда Воркворта в графстві Дарем. Документ був виданий в Йорку 26 березня 1200 року. Дослідники порівняли оригінал хартії з реєстром, в якому вказувалися всі документи, випущені канцелярією, і знайшли істотну різницю.

Якщо в реєстрі вказувалися лише троє свідків, які були присутні під час видачі хартії, то в оригінальному документі їх було дев'ять, включаючи найбільш впливових людей того часу, деякі з яких займали важливі посади в уряді.

Іоанн Безземельний - п'ятий син короля Генріха ІІ. Незважаючи на те, що у короля були великі володіння не тільки в Англії, але і на території сучасної Франції, довгий час у Іоанна не було власних територій, оскільки все успадкували старші брати. Тому його називали "Безземельним". Після того, як брати Іоанна підняли заколот проти короля, Генріх наділив його великими володіннями.

Після смерті двох братів Іоанна, в живих залишився тільки Річард на прізвисько "Левине серце". Після того, як Річард пішов в Третій хрестовий похід, Іоанн фактично став правити Англією.

Раніше під час розкопок біля собору святого Юра у Львові археологи виявили фундамент, який, на думку дослідників, є частиною церкви, що стояла на цьому місці до зведення собору. Фундамент датується XIV–XV століттям.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >