Українські вчені-волонтери створили унікальний кровоспинний засіб

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські вчені-волонтери створили унікальний кровоспинний засіб «Кровоспас» буде рятувати українських вояків у зоні АТО © Facebook/Кровоспас
Своїми можливостями він не поступається популярним у світі і значно більш дорогим аналогам.

Науковці Інституту фізичної хімії ім. Л.Писаржевського НАН України створили волонтерську групу - науково-дослідний центр "Борей". Деякі проекти вже реалізовані волонтерами "Борею", інші ще обговорюються у "мозкових штурмах". Один із завершених проектів - гемостатичний (кровоспинний) медичний засіб "Кровоспас". Своїми можливостями він не поступається популярним у світі СELOX (Великобританія) та QuikСlot Combat Gauz (США). А в чомусь і перевершує їх.

Про це пише Оксана Онищенко у статті для DT.UA.

Під керівництвом Петра Манорика над проектом працювала велика група ентузіастів: молоді науковці Ігор Цурупа, Світлана Сотник, Ярослав Кишеня (Інститут фізичної хімії ім. Л.Писаржевського НАН України) та кандидат медичних наук Володимир Гранич (Інститут кардіології ім. М.Стражеска АМН України), лікарі-травматологи й інструктори з польової медицини Вадим Мазевич та Ігор Гайович (Інститут ортопедії АМН України).

Вітчизняний кровоспинний засіб планують випускати у різних формах - серветок, бинтів, тампонів, подушечок тощо. Але головний плюс не в різноманітних "девайсах", а в особливій гемостатичній композиції. Її формули розробники, звісно, не розголошують, як і деяких переваг нового засобу. Але підкреслюють: усі компоненти виявляють синергетичну дію, дають кооперативний ефект, тобто підсилюють один одного.

Новий засіб зберігає свої властивості, герметичність пакування та стерильність при зберіганні, транспортуванні , використанні в жорстких кліматичних умовах (від -40 до +50 при вологості, яка перевищує 95%). Він має рентгеноконтрастні властивості, що дозволяє виявити засіб або його фрагменти, якщо вони залишилися в рані. Розробники підкреслюють, що "Кровоспас" матиме широке застосування і в мирний час. Зокрема у медицині катастроф, у службі швидкої допомоги, травматології та хірургії.

Зараз наукова розробка "Борею" на стадії патентування.

Готується також науково-технічна документація для реєстрації засобу. Волонтери ведуть перемовини із ПАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод".

Детальніше читайте в статті Оксани Онищенко Петро Манорик: Наші ідеї і винаходи допоможуть подолати ворога в свіжому номерееженедельника "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі