У вуглеводневих морях Титану можуть бути присутні бульбашки з азоту – вчені

Поділитися
У вуглеводневих морях Титану можуть бути присутні бульбашки з азоту – вчені В метанових морях Титану розчинена велика кількість азоту © NASA
У холодних метанових морях може бути розчинена велика кількість азоту.

Вчені місії Cassini провели лабораторні експерименти, які показали, що в вуглеводних морях супутника Сатурна Титану може бути величезна кількість бульбашок, повідомляється на сайті NASA.

У ході дослідження вчені змоделювали умови Титану і встановили, що в холодних метанових морях супутника Сатурна може бути розчинена велика кількість азоту. Виявилося, що невеликі зміни температури або тиску повітря можуть привести до швидкого відділенню азоту з розчину з шипінням, яке нагадує відкриття пляшки з газованою водою.

Дані Cassini свідчать про те, що склад морів Титану змінюється від регіону до регіону, в деяких ділянках вони наповнені етаном, а не метаном. Експерименти показали, що коли багаті етаном ділянки змішуються з багатими метаном, азот менш схильний утримуватися в розчині. Це призводить до появи великої кількості бульбашок.

Як відзначають дослідники, наявність бульбашок може перешкодити роботі зонда, створеного для дослідження морів Титану. Тепло, яке буде виділяти апарат, може привести до утворення нових бульбашок, що може перешкодити взяттю проб.

Читайте також: Підлідний океан супутника Сатурна виявився ближче передбачуваного

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі