Новини науки - У США вперше вживили в мозок людини керуючий настроєм імплант - Технології - dt.ua

У США вперше вживили в мозок людини керуючий настроєм імплант

25 листопада, 2017, 16:56 Роздрукувати

Імплант відстежує патерни електромагнітної активності мозку і виправляє їх у разі потреби.

Дослідники випробували нейроімплант, який керує настроєм © Naked Science

Дві групи дослідників з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго і Массачусетського госпіталю вперше вживили у мозок людини імплант, який генерує електромагнітні хвилі і таким чином впливає на настрій. Про свою розробку дослідники розповіли в журналі Nature.

Нейроимплант зі зворотним зв'язком став першим пристроєм такого типу, поміщеним у мозок живої людини. Апарат сканує електромагнітне поле мозку, аналізує його, виділяє характерні для різних фізіологічних станів патерни і генерує електромагнітні коливання таким чином, щоб результуюча власної електромагнітної активності мозку і імпланта створювала коливання з заданими характеристиками. Передбачається, що пристрій можна використовувати для терапії нервових розладів, таких як депресія і посттравматичний розлад.

На думку дослідників, імплант виявиться ефективніше попередніх подібних розробок, оскільки був спроектований спеціально для лікування психічних розладів. Замість того, щоб стимулювати мозок постійно, пристрій зі зворотним зв'язком буде генерувати власні коливання тільки тоді, коли це необхідно.

Дослідники з Каліфорнії використовували раніше встановлені під череп імпланти пацієнтів-епілептиків для попереднього збору та аналізу патернів мозкової активності. Виділивши патологічні патерни, вчені збираються навчитися коригувати їх.

Група з Массачусетського університету користується іншим підходом; вчені збираються створити базу даних патернів, характерних для поведінки, що в свою чергу характерного для різних розладів психіки – наприклад, неуважність чи брак емпатії. Вчені розповіли про позитивні результати експериментів, в яких точковий електромагнітнтй вплив дозволяв змусити людей, що відволікалися від завдання, знову зосередитися, а також поліпшити результати добровольців у завданнях на розпізнавання емоційних виразів обличчя; надалі нейробіологи збираються автоматизувати процеси розпізнавання таких патернів та їхнього коригування.

Читайте також: Недостача сну діє на мозок подібно до надлишку алкоголю – вчені

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >