Новини науки - В Сонячній системі можуть бути ще дві невідомі планети - Технології - dt.ua

У Сонячній системі можуть бути ще дві невідомі планети

20 січня, 2015, 04:04 Роздрукувати

Розрахунки вчених свідчать, що є як мінімум дві невідомі планети ще на дальніх рубежах Сонячної системи, а, можливо, їх навіть більше

Сонячна система може поповнитися планетами © з офіційного сйту ФК ЦСКА (pfc-cska.com)

Як мінімум дві нові невідомі планети можуть знаходитися в далеких куточках Сонячної системи, стверджують європейські астрономи.

Згідно з результатами дослідження, які наводить інтернет-сайт газети Gardian, ці небесні тіла можуть мати розміри, можна порівняти з розміром Землі.

До подібних висновків астрономів підштовхнули спостереження за астероїдами, розташованими на орбітах за Нептуном і Плутоном. Зазвичай траєкторії руху таких космічних тіл навколо Сонця мають певні постійні характеристики. Однак деякі з них, як з'ясувалося, періодично відхиляються від стандартних маршрутів під дією гравітаційного поля якихось невидимих із Землі об'єктів великих розмірів.

"Ми вважаємо, що найбільш правдоподібне пояснення цього феномена полягає в тому, що за Нептуном і Плутоном розташовані інші невідомі нам планети. Неможливо з точністю назвати їх кількість, враховуючи, що ми володіємо обмеженим обсягом даних, але наші розрахунки свідчать про те, що є як мінімум дві такі планети на дальніх рубежах нашої Сонячної системи, а, можливо, їх навіть більше", - стверджує професор Карлос де ла Фуенте Маркос з Мадридського університету Комплутенсе.

Суперечки серед астрономів про кількість планет в Сонячній системі тривають не один десяток років. Ще недавно, на початку 2000-х років, вважалося, дев'ять планет. Однак у 2006 році Міжнародний астрономічний союз позбавив Плутон "звання" планети з-за маленького розміру і нетиповою, сильно нахиленою орбіти, зарахувавши його до "транснептуновым об'єктів" (ТНО).

Приблизно в ті ж роки в Сонячній системі були виявлені й інші подібні Плутону космічні тіла, такі як Еріду, Макемаке і Хаумеа, а вчені всерйоз задумалися про можливість існування нових планет, що обертаються навколо Сонця.

Читайте також: NASA протестувало систему лазерного міжпланетного інтернету

Фахівці з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики в США виявили вісім планет, схожих на Землю за основними характеристиками. На планетах, імовірно, є океани води і атмосфера, а таким чином, може, і органічне життя. Виявлені планети також не більше ніж вдвічі більші за Землю, можливо, покриті скелями, клімат на їх поверхні не відрізняється різкими коливаннями температури.

На даний момент астрофізики не можуть встановити, чи є на планетах життя зараз і чи було воно там в минулому, проте всі виявлені небесні тіла розглядаються як потенційні місця проживання живих істот.

За матеріалами: УНІАН /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >