Новини технологій - У Швейцарії надрукували залежні від кута падіння світла зображення - Технології - dt.ua

У Швейцарії надрукували залежні від кута падіння світла зображення

24 грудня, 2015, 18:06 Роздрукувати

Для друку використовувалися тонкі металеві листи.

Зображення змінюється в залежності від кута падіння світла © N+1

Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни розробили метод отримання роздруківок, видиме зображення яких змінюється при перевороті листа на 90 градусів.

Новий метод друку чутливих до кута огляду зображень не вимагав ніяких апаратних модифікацій. Для друку дослідники використовували тонкі металеві листи. З гладкої дзеркальної поверхні світло, що падає на смужки чорнила, відкидає виразну тінь, в той час як при використанні звичайного паперу цього не відбувається через неоднорідності поверхні і, отже, високого розсіювання світла.

У зв'язку з тим, що струменеві принтери друкують поєднанням блакитного, жовтого і пурпурного кольорів, сприйняття кожного конкретного кольору може змінюватися через накладання тіні на смужки чорнила. В залежності від того, падає світло для спостерігача паралельно або перпендикулярно смужкам чорнила, "сильні" і "слабкі" видимі кольори можуть мінятися місцями.

Читайте також: Вчені створили камеру, що робить видимими викиди метану

Дослідникам вдалося домогтися не просто зміни кольору зображення, але і заміни одного зображення на інше при повороті роздруківки. За словами вчених, це перша технологія, яка прив'язана не до кута огляду зображення, а до повороту всієї площині зображення відносно користувача.

Раніше дослідники створили програму для перетворення звичайного тексту на тривимірне зображення. Для створення тривимірної сцени користувачеві не потрібно володіти навичками роботи в 3D-редакторах. В якості вихідних даних система приймає текстовий опис майбутньої картини у вільній формі англійською мовою. Алгоритм виділяє з тексту об'єкти, дані про їхнє розташування, колір, покриття та освітлення. На виході користувач отримує готову тривимірну картинку.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >