У Росії знову спробують клонувати мамонта

Поділитися
У Росії знову спробують клонувати мамонта На островах Новосибірського архіпелагу вчені виявили гарно збережену в кризі тушу самки мамонта, яка збереглася у практично первозданному вигляді
Кілька днів тому на островах Новосибірського архіпелагу вчені виявили гарно збережену в кризі тушу самки мамонта, яка збереглася у практично первозданному вигляді. М'які тканини наскільки це можливо залишилися в ідеальному стані, а фрагменти м'язової тканини навіть мають природний червоний колір свіжого м'яса.

У Росії, можливо, вперше у світі клонують мамонта. Зробити це дозволять нещодавно виявлені м'які тканини тварини, розповів завідувач експозиційного відділу Музею мамонта імені П.А.Лазарєва Інституту прикладної екології Півночі ПСФУ Сергій Федоров.

"Так, ми плануємо клонувати знайденого мамонта. Чи стане це можливим, покажуть аналізи крові і тканин тварини. Міжнародне співтовариство схвильоване знахідкою. З року в рік знахідки стають все сенсаційнішими, це пов'язано з процесами глобального потепління та інтересом людей до видобутку мамонтової кістки", - сказав учений.

Як пояснив завідувач Музею мамонта імені П.А.Лазарєва Інституту прикладної екології Півночі ПСФУ Семен Григор'єв, спроби клонувати мамонта вже неодноразово робилися, однак закінчувалися невдачею через відсутність біоматеріалу відповідної якості. "В минулому році між ПСФУ і корейським фондом "Sooam" був підписаний договір про співпрацю в рамках проекту "Відродження мамонта". Не виключаємо, що проби з туші знайденого мамонта, привезені в Якутськ допоможуть вирішити питання клонування", - відзначив Григор'єв.

Навесні 2012 року якутські і корейські вчені вирішили помістити генетичний матеріал мамонта, який жив кілька тисяч років тому, в яйцеклітину сучасного слона, яку потім повинно було бути імплантовано в матку слонихи. За сприятливого збігу обставин, перший у світі мамонт наших днів повинен був з'явитися на світ через 22 місяці. Реалізацію цього проекту довелося відкласти після того, як стало відомо, що клонуванням збирався зайнятися корейський учений Хван У Сук, засуджений до дворічного тюремного ув'язнення за розтрату.

Кілька днів тому на островах Новосибірського архіпелагу вчені виявили гарно збережену в кризі тушу самки мамонта, яка збереглася у практично первозданному вигляді. М'які тканини наскільки це можливо залишилися в ідеальному стані, а фрагменти м'язової тканини навіть мають природний червоний колір свіжого м'яса. Таке збереження фахівці пояснюють тим, що нижня частина тулуба мамонта залягала практично в чистій кризі. !zn

Читайте також:

Вчені клонували стовбурові клітини

Творці овечки Доллі знайшли альтернативу клонуванню, створивши "Свиню-26"

Виявлений фрагмент ДНК людини, здатний стимулювати регенерацію органів

Російські вчені сподіваються клонувати мамонта

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі