У Німеччині проходять масштабні виступи проти можливих обмежень в інтернеті

Поділитися
У Німеччині проходять масштабні виступи проти можливих обмежень в інтернеті Користувачі бояться обмеження свободи в інтернеті
Акції на захист вільного інтернету проводяться в Німеччині вже кілька тижнів.

У Росії будують свій "суверенний інтернет", намагаючись максимально обмежити взаємодію своїх громадян з іншими країнами. Але і Європа по-своєму намагається обмежити свободу в інтернеті, хоча це продиктовано іншими намірами - економічними. Але протест викликає це в рівній мірі. І якщо в Росії він кулуарний і боязкий, то в Європі стає все більше противників реформи авторського права, яка, як вважають користувачі, може обмежити свободу в інтернеті.

Десятки тисяч жителів Німеччини взяли в суботу, 23 березня, участь в акціях протесту проти реформи авторського права в Євросоюзі, яка, як побоюються її критики, призведе до обмеження свобод в інтернеті. У Мюнхені, за даними поліції, на вулиці вийшло 40 тисяч людей, що нели плакати: "Врятуй свій інтернет" і "Не ламайте інтернет", повідомляє DW.

В Кельні на акцію вийшло близько 10 тисяч осіб. В Гамбурзі, Ганновері, Берліні, Дюссельдорфі організатори нарахували кілька тисяч учасників.

Акції в захист вільного інтернету проводяться в Німеччині вже кілька тижнів, доля проекту закону, який їх викликав, буде вирішуватися у вівторок у Європарламенті. Реформа, суть якої полягає в модернізації авторського права в епоху цифрових технологій, обговорюється в Євросоюзі з 2016 року. Навколо законопроекту велися запеклі дискусії.

Великі інтернет-компанії, у тому числі Google і Wikipedia, висловлювалися проти деяких статей реформи. Мова, зокрема, йшла про статті 11 і 13. Перша зобов'язує агрегатори або соціальні мережі платити ЗМІ за повторне використання їх матеріалів. Друга передбачає відповідальність інтернет-порталів за порушення авторських прав їх користувачами.

Для вступу в силу рішення повинно бути схвалене представниками усіх країн-членів Європейського Союзу та Європарламентом. Як зазначає агентство dpa, ці процедури в таких випадках найчастіше носять формальний характер.

Але широке інтернет-спільнота боїться суттєвих обмежень, які потягне за собою реформа авторського права.

Раніше повідомлялося, що в Росії в шість разів збільшилося обмеження свободи інтернету. Російські правозахисники зафіксували понад шістсот тисяч фактів обмеження свободи інтернету в Росії протягом минулого року, що в шість разів перевищило показники від 2017 року. У 2018 році в "червону зону", де збільшилося число окремих випадків обмеження свободи інтернету, потрапив 41 регіон. У 2017 році було 26 регіонів. Всього в РФ 83 регіони.

Жорсткі обмеження свободи слова в інтернеті в Росії почалися з підписання "пакету Ярової" в липні 2016 року. Закони фактично обмежили права людини в Росії. Були розширені повноваження правоохоронних органів, посилився контроль над релігійно-місіонерською діяльністю, збільшені вимоги до операторів зв'язку. Поправки посилили відповідальність за "заклики до терористичної діяльності" і "виправдання тероризму" в інтернеті - збільшилися терміни тюремного ув'язнення і знизився вік притягнення до відповідальності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі