Мозок - В мозку підлітків з антисоціальною поведінкою знайдені структурні зміни - Технології - dt.ua

У мозку підлітків з антисоціальною поведінкою знайдені структурні зміни

16 червня, 2016, 15:15 Роздрукувати

Товщина різних частин головного мозку у хуліганів відрізняється від мозку спокійних підлітків.

У мозку підлітків-хуліганів спостерігаються структурні зміни

Група вчених з університетів Кембриджа, Саутгемптона і Римського університету Тор Вергата заявила про те, що структура мозку тінейджерів з антисоціальною поведінкою відрізняється від мозку їхніх спокійних однолітків. Результати досліджень вчених було опубліковані в Journal of Child Psychology and Psychiatry.

У рамках дослідження вчені за допомогою магнітно-резонансної томографії проаналізували мозок хлопчиків-підлітків з порушеннями у поведінці – агресивна і деструктивна поведінка, брехня і злодійство, а у підлітків старшого віку – застосування зброї або втечі з дому. У дослідженні взяли участь 58 підлітків з агресивною поведінкою і 25 їхніх спокійних однолітків. Всі підлітки були у віці від 16 до 21 року.

Читайте також: Вчені виявили в мозку нейронну мережу, що відповідає за алкоголізм

Вчені проаналізували, зокрема, товщину різних частин головного мозку і з'ясували, що у хуліганів вона відрізняється від мозку їхніх спокійних однолітків. Наприклад, були виявлені зміни в мигдалеподібному тілі, яке відповідає за емоції.

Більше відмінностей було зафіксовано у більш молодих учасників експерименту, а у більш старших подібних відмінностей було менше. Дослідники вважають, що це може бути пов'язано з синаптичним прунингом – скороченням в дитячому віці числа синапсів нейронів або для підвищення ефективності нейромережі.

Разом з тим, вчені підкреслюють, що агресивну поведінку не можна пояснити тільки відмінностями в структурі головного мозку, оскільки вона є комплексом поведінкових розладів.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >