У міських квартирах виявилося більше грибків, ніж у сільських будинках

Поділитися
У міських квартирах виявилося більше грибків, ніж у сільських будинках У міських квартирах виявилося більше грибків
Грибків у квартирах виявилося більше навіть незважаючи на використання антибактеріальних і протигрибкових засобів.

Вчені з Ратґерського університету заявили про те, що, навіть незважаючи на активне використання антибактеріальних і протигрибкових засобів, міські квартири виявилися населені більшою кількістю і більш різноманітними видами грибків, ніж сільські будинки, повідомляє Naked science.

Наголошується, що урбанізація впливає на різні сфери життя людини. Поширення одних хвороб знижується, а інших, наприклад, астми і алергії, навпаки, зростає. Багато в чому на це впливає мікрофлора міських квартир, яка відрізняється від сільських будинків.

У ході дослідження вчені зібрали в Південній Америці змиви в дикій природі, в сільському будинку, з будинків в невеликому містечку і в мегаполісі: від ізольованого поселення в Амазонії до бразильського Манауса з населенням більше двох мільйонів осіб. Зразки збирали з предметів, шкіри жителів і шерсті домашніх тварин, крім того, фіксувалася інформація про частоту прибирання і використання чистячих засобів.

Чим більш урбанізованим було середовище, тим більшу різноманітність хімічних речовин зафіксували вчені. У міських помешканнях були знайдені сліди медичних і протимікробних препаратів, а також частіше зустрічалися залишки миючих засобів та засобів особистої гігієни. Разом з тим, схоже, що всі ці препарати дають зворотний ефект.

За словами дослідників, в міських квартирах виявляється більше грибків, а їхній склад різноманітнішим, ніж у сільських будинках. Можливо, саме активне використання протимікробних засобів звільняє гриби від безлічі менш стійких конкурентів, дозволяючи процвітати. Не можна не відзначити той факт, що середовище в міських квартирах в середньому більш тепле і вологе, гірше освітлене сонцем, повітря в них містить більше діоксиду вуглецю - тобто, є всі умови, які так люблять гриби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені заявили про те, що один з найбільш небезпечних для людини грибів, Candida auris, еволюціонує в бік більшої стійкості до підвищення температури. Дослідники стверджують, що це відбувається через глобальне потепління, і може призвести до того, що людства позбудеться головного бар'єру від грибів – високої температури тіла

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі