Новини науки - У кінці останнього льодовикового періоду до Європи вдерлися невідомі завойовники - вчені - Новини IT і науки - dt.ua

У кінці останнього льодовикового періоду до Європи вдерлися невідомі завойовники - вчені

5 лютого, 2016, 12:11 Роздрукувати

Давні мисливці-збирачі були замінені популяціями, які прийшли з півдня.

Вчені проаналізували ДНК давніх європейців © New Scientist

Вчені провели аналіз ДНК давніх мисливців-збирачів і з'ясували, що приблизно 14500 років тому перші жителі Європи були замінені таємничими популяціями, які прийшли з більш теплих куточків Землі. Нове відкриття змінює уявлення вчених про хвилі міграції давніх людей до Європи. Повідомлення про це було опубліковано виданням New Scientist.

Раніше вчені встановили, що перші мисливці-збирачі Європи, що з'явилися близько 40 тисяч років тому, були витіснені давніми фермерами, які заселили Європу близько 8 тисяч років тому. Потім фермерів витіснили скотарі, що з'явилися близько 4,5 тисяч років тому. Тобто, дослідникам було відомо про три хвилі міграції, які сформували сучасний вигляд населення Європи.

Нове ж дослідження вказало на те, що близько 14500 років тому, в кінці останнього льодовикового періоду, стародавні мисливці-збирачі, які населяли всю територію Європи, були витіснені іншими мисливцями-збирачами. На даний момент учені не можуть точно назвати, звідки з'явилися нові популяції, але, на їхню думку, вони прийшли з півдня, з більш теплих куточків Землі.

Читайте також: Вчені виявили стовбурові клітини, здатні відновити кістки черепа

У ході досліджень вчені проаналізували мітохондріальну ДНК 55 давніх європейців, найдавніший з яких жив близько 35 тисяч років тому, а наймолодший – 7 тисяч років тому. Попередні дослідження в більшості своїй концентрувалися на ДНК людей, що населяли Європу близько 10 тисяч років тому.

Вчені з'ясували, що мітохондріальна ДНК людей, що населяли Європу до настання останнього льодовикового періоду, містить сліди гаплогрупи М. У сучасних європейців вона повністю відсутня, але поширена в Азії, Австралії і серед американських індіанців.

На думку вчених, це свідчить про те, що в колонізації Європи і Азії брала участь одна і та ж популяція, а гаплогруппа М була втрачена в Європі близько 14500 років тому.

Раніше вчені прослідковували геном давнього африканця і з'ясували, що в геномі жителів континенту присутнє набагато більше євразійського, ніж вважалося раніше. Причиною цього стала таємнича поворотна міграція з Євразії в Африку, яка сталася приблизно за тисячу років до нашої ери.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №23, 16 червня-22 червня Архів номерів | Зміст номеру < >