У Facebook виявлено новий масштабний витік даних – ЗМІ

Поділитися
У Facebook виявлено новий масштабний витік даних – ЗМІ У вільний доступ потрапили дані трьох мільйонів користувачів Facebook © Pixabay
У відкритий доступ потрапили дані трьох мільйонів користувачів.

Особисті дані мільйонів користувачів Facebook, які скористалися популярним додатком для визначення типу особистості, включаючи відповіді на інтимні питання, протягом декількох років перебували у вільному доступі, заявило видання New Scientist, журналісти якого провели власне розслідування.

За даними журналістів, вчені з Кембріджського університету створили додаток myPersonality, а потім надавали дані, отримані за допомогою нього, тисячам дослідників через сайти з недостатніми умовами безпеки. Таким чином, дані фактично залишалися у вільному доступі протягом чотирьох років.

Відзначається, що дані включали в себе, в тому числі, результати психологічних тестів. Розробкою програми займалися Девід Стілвелл і Михайло Косинські з Центру психометрії Кембриджського університету. Крім того, на початкових етапах над проектом працював також Олександр Коган, відомий з історії з витоком даних користувачів Facebook в компанію Cambridge Analytica.

Видання підкреслює, що для того, щоб отримати доступ до даних користувачів, потрібно було зареєструватися як учаснику проекту. Подібну реєстрацію пройшли понад 280 осіб з 150 інституцій, включаючи представників таких компаній, як Facebook, Google, Microsoft і Yahoo. За відомостями видання, паролі до сайту можна було знайти в мережі і без реєстрації.

У результаті можна було отримати доступ до даних 3,1 мільйона користувачів. Вони включали в себе оцінку таких психологічних характеристик, як сумлінність, доброзичливість і невротизм. Крім того, у вільному доступі перебували 22 мільйони оновлень статусу від більш ніж 150 тисяч користувачів, поряд з такими подробицями, як вік, стать і статус стосунків від 4,3 мільйона чоловік.

7 квітня Facebook заборонив використання myPersonality на підставі того, що додаток може порушувати правила соціальної мережі.

Останнім часом найбільшій світовій соцмережі не щастить - її струсують потужні скандали, через які компанія переживає не кращі часи. Нещодавно, наприклад, новозеландський програміст звинуватив компанію у зборі даних користувачів, які пов'язані зі дзвінками та повідомленнями, причому підтвердив свої звинувачення документально.

Також став відомий внутрішній меморандум Facebook, який влітку 2016 року розіслав топ-менеджер компанії Ендрю Босуорт, в ньому описується "доктрина" соцмережі, згідно з якою будь-які засоби добрі для її зростання. У своєму листі Босуорт, який на той момент обіймав посаду віце-президента компанії, писав про "потворну правду" - про те що залучення користувачів виправдано, навіть якщо воно досягається сумнівними методами і може нести загрозу людям.

Нагадаємо, при цьому у Канаді розпочалося розслідування щодо ймовірного зловживання персональними даними користувачів Facebook компанією Cambridge Analytica. Згідно із заявою Facebook, професор психології Кембриджського університету Олександр Коган створив на платформі соцмережі додаток "This is your digital life", який запитував у користувача дозвіл на доступ до особистої інформації. Згодом зібрані таким чином дані 270 тисяч користувачів були передані третім особам.

Засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі та некоректно скористалася особистими даними користувачів.

Пізніше стало відомо, що скандал навколо витоку даних зачепив як мінімум 87 мільйонів користувачів соцмережі, хоча раніше говорили про 50 мільйонів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі