Вчені припустили існування в молодій Сонячній системі алзмазной планети - Технології - dt.ua

У далекому минулому в Сонячній системі існувала "алмазна" планета – вчені

19 жовтня, 2018, 14:18 Роздрукувати

У надрах планети росли алмазні кристали.

У молодій Сонячній системі існувала "алмазна" планета © NASA

Вчені зі Швейцарії, Франції та Німеччини вивчила склад метеоритів, які впали на Землю у 2008 році, і заявили про те, що у далекому минулому в Сонячної системи існувала планета, в надрах якої росли алмазні кристали. Як повідомляє "Популярная механика", розміри цієї планети можна було порівняти з розмірами Меркурія або Марса.

Метеорити Алмахата Ситта пролетіли над Нубіською пустелею в Африці у 2008 році. Деякі з них впали в пісок, що дозволило дослідникам виявити кілька сотень крупнозернистих космічних каменів – урейлитів. Всередині метеоритів виявилися кристали алмазу діаметром до 100 мкм.

Згідно з однією з гіпотез, що пояснюють появу алмазів в метеоритах, вони утворюються в результаті зіткнення щільних, планетоподібних твердих тіл. Разом з тим, в нубійських метеоритах були виявлені кристали, розміри яких у 100 разів більші, за ті, які повинні утворюватися в таких умовах. Друга гіпотеза пояснює походження космічних алмазів конденсацією вуглецю в хмарах міжпланетного газу і пилу — але такі кристали мають бути ще меншими.

Тепер же дослідники запропонували нове пояснення – алмазні кристали сформувалися в надрах протопланети ще до того, як вона зіткнулася з іншим небесним тілом та була зруйнована. Аналіз сульфіду заліза, який був знайдений в метеоритах, дозволив вченим встановити можливі розміри цієї планети. За розрахунками дослідників, ця протопланета повинна була бути не меншою за Меркурій, а, можливо, навіть розміром з Марс.

Читайте також: Зонд "Вояджер-2" наближається до кордонів Сонячної системи

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки. 

За матеріалами: Популярная механика /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >