У Чехії виявили 700 монет Х століття

Поділитися
У Чехії виявили 700 монет Х століття 700 монет були знайдені перехожим © vcm.cz
Дослідники назвали знахідку "скарбом століття".

Недалеко від Праги був виявлений скарб із 700 монет Х століття. Про це повідомили в прес-службі Східно-чеського музею в місті Пардубіце.

Науковий співробітник східно-чеського музею Петр Ворел вважає, що знахідку цілком можна вважати "скарбом століття", оскільки у Східній Європі "не існує аналога в частині розміру, повноти і відмінності збереження знайдених монет".

Як заявив директор музею Томаш Либанек, "це срібні чеські динарії, що ходили на території всієї Європи. Вага кожної з монет складає в середньому близько 0,5 грама. У якості платіжного засобу вони широко використовувалися, зокрема, в Новгородській і Київської Русі, з якими середньовічна чеська держава підтримувала широкі торговельні зв'язки".

Читайте також: Археологи виявили селище бронзової доби, що повністю збереглося

Скарб був виявлений перехожим ще в листопаді 2015 року, але про знахідку в музеї повідомили лише зараз. На вивчення і зберігання було передано понад 400 збережених монет і понад 300 уламків, а також уламки посудини, в якій вони були закопані.

Динарії карбовані на монетних дворах Чеського князівства в початковий період його державного становлення. Випуск перших динаріїв на території Чехії відноситься приблизно до 955 року, часу правління князя Болеслава I (935-972 рік). Економічна і політична криза початку XI століття ослабила країну, що сильно вплинуло на вагу монет та їхній обіг. Випуск срібних динарів припинився у XIII столітті, коли виявили срібні рудники в районі міста Кутна Гора. Була проведена грошова реформа, і на зміну тонкому динарію прийшов більш дорогий празький гріш.

Раніше повідомлялося про те, що археологи виявили ймовірну гробницю Сулеймана Пишного – султана, при якому Оттоманська імперія досягла свого розквіту. За заявою Норберта Тато з Печського університету, усипальниця побудована на місці намету Сулеймана, в якому він помер під час облоги фортеці Сигетвара. Про ймовірну усипальницю Сулеймана свідчать об'єкти, знайдені під час розкопок, але для остаточного підтвердження знахідки необхідно провести подальші дослідження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі