У Британії створили апарат для показу фільмів на хмарах

Поділитися
У Британії створили апарат для показу фільмів на хмарах Під час польоту літака проекція коня з вершником була чітко помітна на хмарах з відстані в 50 метрів
Апарат, за допомогою якого можна проектувати на хмари рухомі зображення, отримав назву Project Nimbus.

Британський художник Дейв Лінч і фахівець в області хімічної фізики Майк Нікс розробили і створили апарат, за допомогою якого можна проектувати на хмари рухомі зображення.

Прилад, який отримав назву Project Nimbus, розробники розмістили на борту легкого літака моделі "Сессна 172" для проведення експерименту.

Під час польоту проекція коня з вершником була чітко помітна на хмарах з відстані в 50 метрів.

Падалі дослідники планують удосконалити технологію, щоб передачу анімованих зображень можна було здійснювати з землі і з води.

На створення арт-проекту Лінча надихнув доповідь про можливі способи використання голограм у військових цілях. Серед варіантів автори доповіді пропонували показувати над ворожою столицею зображення неназваного стародавнього бога, щоб деморалізувати жителів.

Перший прототип пристрою був створений художником у 2007 році. За основу для нього взято зоопраксископ - проекційний апарат, винайдений фотографом Едвардом Мейбриджем в 1879 році. Лінч і його колеги додали в конструкцію напівсферичні лінзи, через які проходить світло від лазера потужністю 2,5 вт.

Зоопраксископ - попередник сучасних кінопроекторів, важливою деталлю якого був великий скляний диск діаметром більше метра. На його краї наносилися знімки будь-якої фігури (зазвичай це були тварини) на різних стадіях руху. Коли диск обертався, світло від потужної лампи, що проходило крізь нього, створювало на білому екрані ілюзію анімованого зображення.

Раніше повідомлялося, що науковці створили технологію, яка змінює сюжет фільму в залежності від положення екрана.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі