У Британії для медперсоналу в лікарнях встановлюють спеціальні капсули для сну під час роботи

Поділитися
У Британії для медперсоналу в лікарнях встановлюють спеціальні капсули для сну під час роботи Короткий сон відновлює працездатність
Короткий сон під час напруженої зміни може повністю усунути втому

У Британії для лікарів і медперсоналу, які знаходяться на цілодобових чергуваннях, а також часто перебувають у стресових ситуаціях, придумали спосіб відпочити на перерві і навіть трохи поспати. Деякі нововведення для медперсоналу могли б зацікавити і українські органи охорони здоров'я, тому що проблеми у лікарів однакові в усьому світі : перевантаження, стреси, відсутність повноцінного відпочинку під час чергування. А це може позначатися на наданні допомоги хворим.

У дванадцяти лікарнях Сполученого Королівства проходять випробування спеціальні капсули для відпочинку, які відразу ж стали популярними у співробітників лікарень.

Будь-які фахівці в галузі охорони здоров'я - медсестри, акушерки, рентгенологи, фізіотерапевти, яким потрібна перерва, можуть використовувати капсули, - кажуть в органах охорони здоров'я Британії, повідомляє The Guardian.

Капсули використовуються найчастіше з опівночі до 4 ранку, а також з полудня до 4 дні. Середній час перебування складає від 17 до 24 хвилин, що досить для відновлення, але дехто, як показують дослідження, спить навіть понад годину. Є працівники, які проводять час в капсулі, перш ніж вирушити додому після нічної зміни.

Окружна лікарня Херефорда встановила дві капсули, виготовлені американською компанією MetroNaps. Футуристично виглядаючі пристрої включають ліжко, покрите невисокою круглою кришкою, і пропонують заспокійливу музику, вогні і вібрації, що сприяють відпочинку.

Лікарня Уїттінгтон в Лондоні придумала інше ліки для відпочинку своїх лікарів: похідні ліжка. Вони купили 14 розкладних ліжок, щоб персонал не влаштовувався де попало, включаючи ноші, на яких перевозять пацієнтів, а міг повноцінно відпочити під час перерви.

Доктор Майк Фаркухар, консультант з медицини сну в дитячій лікарні Евеліни в Лондоні, який переконав своїх керівників ставитися до дрімоти персоналу більш серйозно, сказав, що лікарні нарешті прийняли практичні заходи.

"Авіадиспетчерам дозволено працювати тільки дві години, а потім вони повинні зробити 30-хвилинну перерву, тому що, якщо вони втомилися і допустили помилку, можуть статися погані речі. Але проблема в тому, що люди, які надають допомогу, зазвичай воліють віддавати пріоритет усьому іншому, особливо пацієнтам, над собою і жертвувати такими речами, як перерви і сон", - сказав він.

Нагадаємо, проект постанови уряду "Деякі питання удосконалення реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення в 2020 році" опубліковано на сайті МОЗ для обговорення громадськістю.

Ця постанова визначає тарифи та механізми оплати медпослуг для екстреної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, медичної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, повідомляють у Нацслужбе здоров'я України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі