Глобальне потепління зробило урагани сильнішими - Технології - dt.ua

Тропічні циклони стають сильнішими через глобальне потепління

19 травня, 14:03 Роздрукувати

Ймовірність того, що швидкість вітру в урагані буде вище 185 кілометрів на годину, збільшилася на 15%.

Тропічні циклони стають сильнішими в теплішому світі

Тропічні циклони стали сильнішими з 1970-х років, як і передбачали моделі. Про це свідчать дані з супутників на геостаціонарній орбіті, повідомляє New Scientist.

Урагани і тайфуни, як називають тропічні циклони в різних частинах світу, підживлюються теплою водою на поверхні океану. Чим теплішим стає світ, тим більше "палива" в ньому виробляється.

Через невелику кількості тропічних циклонів, вченим важко простежити, чи існує яка-небудь статистично значуща тенденція. Більш того, у міру поліпшення інструментів, за допомогою яких ведуться спостереження, важко зрозуміти, чи є тенденція нової, або ж її раніше не помічали.

"Нам вперше вдалося простежити глобальну тенденцію в існуючих даних", - заявив Джеймс Коссін з Національного управління океанографічних і атмосферних досліджень.

У ході дослідження команда Коссіна спочатку вивчила дані супутників на геостаціонарній орбіті, які проводили спостереження з 1979 років. Потім дослідники знизили якість пізніших спостережень, щоб зробити його порівнянним з більш ранніми.

Дослідникам вдалося простежити чітку тенденцію: ймовірність того, що швидкість вітру в урагані буде досягати на менше 185 кілометрів на годину, збільшилася на 15%. Вчені не вивчали причини, які лежать в основі цієї тенденції, але вважають, що в даній ситуації можна знайти "відбитки пальців втручання людини".

Інші дослідження показують, що тропічні циклони стають більш небезпечними і з інших причин. Вони формуються швидше, а значить, залишають менше часу на попередження про їхнє наближення. У той же час, вони рухаються повільніше, а значить, в одному регіоні випадає надмірна кількість опадів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Закарпаття постраждало від сильного урагану

У середині травня на Філіппіни обрушився тайфун "Вонгфонг. Потужний вітер і сильні дощі обрушилися на острів Самар, коли філіппінців були змушені залишатися вдома через пандемію коронавірусу. Разом з тим, понад 140 тисячам з них довелося евакуюватися.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >