Екзопланети - Кожна третя суперземля може бути покрита океаном - Технології - dt.ua

Третина суперземель може бути покрита безкрайнім океаном – вчені

20 серпня, 2018, 11:53 Роздрукувати

Наявність води ще не означає того, що планета придатна для життя.

На третині суперземель може існувати глобальний океан © N+1

Група вчених під керівництвом Чи Цзена з Гарвардського університету провела аналіз даних про чотири тисячі екзопланет, які були отримані за допомогою телескопів "Кеплер" і Gaia, і заявила про те, що кожна третя суперземля може бути покрита безкрайнім океаном. Разом з тим, як повідомляє Naked science, якщо на таких планетах й існує життя, то воно не схоже на земне.

Дані про маси і радіуси цих суперземель дозволили вченим розробити моделі їхньої внутрішньої структури. Модель пророкує, що екзопланети радіусом близько півтора радіуса Землі (і масою близько п'яти земних мас) повинні мати тверду поверхню. Однак планети в 2,5 земного радіуса (близько 10 мас Землі) повинні бути "планетами-океанами", на яких панує вода, складаючи до половини маси цих світів. Автори вважають, що близько 35% відомих суперземель повинні бути такими світами-океанами.

Це ще не означає, що такі планети підходять для життя знайомого нам типу. За розрахунками вчених, вони повинні бути оповиті щільною атмосферою, в якій домінує водяна пара, температура ближче до поверхні океану і під нею досягає 200-500°С. Далі, на величезній глибині, вода переходить в екзотичні, такі, що не зустрічаються на Землі стани.

Читайте також: Телескоп для пошуку екзопланет приступив до роботи

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки. 

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >