Трансформація знарядь праці у стародавніх мисливців-збирачів виявилася пов'язана зі змінами клімату - Технології - dt.ua

Трансформацію знарядь праці давніх людей пов'язали зі змінами клімату

18 липня, 2019, 17:54 Роздрукувати

Близько 11 тисяч років тому жителі Європи переживали глобальні зміни клімату.

Знаряддя праці мисливців-збирачів змінювалися через зміни клімату © Phys.org

Вчені з Гентського університету заявили про те, що територіальність у давніх мисливців-збирачів, які жили на території Європи в умовах мінливого клімату, могла стати причиною появи нових кам'яних знарядь праці, повідомляє Phys.org.

Мисливці-збирачі, які жили в період мезоліту (11-6 тисяч років тому) зіткнулися з потеплінням клімату на 1,5-2 градуси Цельсія. Це призвело до змін у навколишньому середовищі: підвищенню рівня моря, посиленню посухи, міграції тварин і більш частих лісових пожеж. У ході нового дослідження вчені вивчили стародавні наконечники стріл і мініатюрні знаряддя праці (мікроліти) для того, щоб зрозуміти, яким чином вони трансформувалися в умовах мінливого клімату.

Виявилося, що зміна їхньої форми була набагато більш комплексною, ніж вважалося раніше. При цьому, різні форми знарядь праці могли існувати паралельно у кількох груп людей, які жили вздовж берега Північного моря. Оскільки рівень Світового океану підвищився, колишні мешканці басейну моря змушені були переселитися у нові райони, де зростаюча конкуренція за ресурси могла підсилити територіальність. Специфічна форма артефактів могла стати відмінною ознакою приналежності до тієї чи іншої культури.

Крім того, зміна форми мікролітів могла бути наслідком короткої (один або два століття), але різкої кліматичної події. Трикутні мікроліти з'явилися в результаті похолодання, а через тисячу років така ж подія стала причиною появи маленьких ножів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені назвали зміни клімату причиною масової смерті давніх людей

Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >