Телескоп TESS відкрив "неможливу" планету

Поділитися
Телескоп TESS відкрив "неможливу" планету Знайдена планета, якій вдалося пережити розширення зірки © NASA
Екзопланета пережила розширення зірки.

Астрономи з Університету Порту проаналізували спостереження космічного телескопа TESS за зірками HD 212771 і HD 203949, біля яких були знайдені екзопланети. Виявилося, що в однієї з них планета знаходиться так близько, що повинна була бути поглинута на етапі розширення світила, повідомляє N+1.

Наголошується, що в ході дослідження вчені виміряли коливання зірок, що дозволило зробити нові оцінки мас, віку, поверхневих температур, радіусів, щільності і сили тяжіння для обох світил. Виявилося, що під час проведення оцінки маси HD 203949 кілька років тому вона була в значній мірі переоцінена. Замість 2,1 сонячної вона становить 1,0-1,2. Ці зміни вимагають також перерахунку параметрів екзопланети.

Виявилося, що небесне тіло розташовується набагато ближче до зірки, на відстані приблизно 0,65 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця – відстань від Землі до Сонця). А ось його маса перевищує масу Юпітера мінімум у п'ять разів. Зірка ж, навколо якої обертається планета, відноситься до групи червоних гігантів, які вже пережили розширення і гелієвий спалах. Тобто, планета, яка знаходиться так близько до світила, повинна була бути знищена.

Вчені провели кілька симуляцій, які показали, що, ймовірно, спочатку екзопланета знаходилася набагато далі, на відстані 3,1-3,5 астрономічної одиниці. Під час активної втрати маси зіркою завдяки приливним силам вона мігрувала ближче.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

TESS протягом своєї дворічної місії повинен допомогти вченим знайти нові планети, придатні до життя. Передбачається, що телескоп, оснащений чотирма ширококутними камерами, вивчить більше 200 тисяч зірок на відстані до 300 світлових років. Супутник буде шукати на яскравому тлі зірок крихітні плями, які можуть виявитися планетами. Всього вчені розраховують виявити кілька тисяч планет, якими в подальшому будуть більш поглиблено займатися інші телескопи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі