Технорама

Поділитися
Читати — не качати Торік у жовтні корпорація Google досягла позасудового врегулювання позову, подан...

Читати — не качати

Торік у жовтні корпорація Google досягла позасудового врегулювання позову, поданого 2005 року Гільдією авторів США й Асоціацією американських видавців проти Google Books — амбітного проекту компанії Google зі сканування й онлайн-розповсюдження мільйонів книжок, — у зв’язку з порушенням авторських прав. За умовами угоди, Google виділить 125 млн. дол. на задоволення неурегульованих претензій і створення незалежної організації Book Rights Registry, яка забезпечить виплату авторам і видавцям (якщо вони погодяться на оцифровування книжок) частини доходу від продажу книжок і реклами.

Окружний суд США в Нью-Йорку має намір розглянути цю угоду 7 жовтня. Викласти свою позицію у справі всі зацікавлені особи могли до 8 вересня включно. Угода також вивчається антимонопольними експертами міністерства юстиції США, яке має надати суду свої висновки до 18 вересня.

Претензії було висловлено ледь не «в останню хвилину». Першою претензію до Google Books висловила Німеччина. Її приклад наслідувала Франція, на думку якої угода між Google і правовласниками порушує міжнародні права інтелектуальної власності, закони про конкуренцію і «являє загрозу для культурного розмаїття».

Корпорація «Майкрософт», яка відмовилася від планів зі створення власної цифрової бібліотеки торік, заявила, що врегулювання перетворює Google Books на монополію, оскільки Google одна здобуває право комерційної експлуатації всіх захищених авторським правом книжок.

DC Comics (видавець супергеройських коміксів), Національна коаліція авторів США і французьке видавництво Hachette приєдналися до хору критиків проекту Google Books. Навпроти, на підтримку Google висловилися японська корпорація Sony Electronics (виробник пристроїв для читання електронних книжок Sony Reader) і група з 32 американських професорів права і економіки. Між Sony і Google існує угода про надання власникам ридера доступу до захищених авторським правом книжок. Компанія описує проект як революційне починання, яке справить глибокий і позитивний вплив на ринки електронних книжок і пристроїв для їхнього читання.

Прокуроре, візьміться за піратів

Автономна некомерційна організація «Товариство захисту прав споживачів «Народний контроль» (ТЗПС) звернулася до генерального прокурора РФ Юрія Чайки з проханням перешкодити розповсюдженню піратських копій нового російського кінофільму «Канікули суворого режиму».

За даними «Народного контролю», за два тижні до початку кінопрокату цієї стрічки жителі Росії завантажили з Інтернету і купили у піратів майже 7 млн. нелегальних копій, що більш ніж удвічі перевищило результати кінопрокату, який зумів реалізувати усього 2,6 млн. квитків. Дмитро Таллінський, гендиректор компанії «Флагман-трейд», стверджує, що на DVD незаконно випущено п’ять мільйонів копій картини. А глава ГУП «Інформзахист» Михайло Чупов вважає, що з Мережі скачано близько півтора мільйона копій.

У повідомленні ТЗПС зазначається, що «незаконна піратська діяльність грубо порушує права споживачів і веде до фактичного виходу з ринку російських кіновиробників, які в умовах фінансово-економічної кризи змушені зазнавати додаткових збитків». На думку заявників, піратство підриває кінопрокат і скорочує обсяги продажу ліцензійних DVD, що зменшує надходження податків. Якщо виробники «якісного російського кіно підуть із ринку, люди втратять можливість перегляду високохудожніх вітчизняних фільмів».

1 вересня продюсерська компанія «Дирекція кіно» й «Інформзахист» направили «великій трійці» стільникових компаній листа, який закликає допомогти в боротьбі з піратством. Операторів попросили припинити приймання СМС-платежів за незаконне використання кінокартини.

Представники «Народного контролю» кажуть, що компанії підтримали ініціативу й оперативно вжили низку заходів стосовно несумлінних контент-провайдерів. Так, «Вимпелком» сповістив компанії «Інкормедіа», «Айфрі», «Контент провайдер перший альтернативний» і «СМС-онлайн» про порушення виключних прав на комедію і зажадав припинити використання виділених їм коротких телефонних номерів для оплати незаконних завантажень фільму. «Мегафон» також розіслав контрагентам відповідні листи.

«Бітлз» цифровий

На прилавках магазинів з’явилися повні зібрання альбомів гурту «Бітлз»: записи ліверпульської четвірки були піддані цифровій обробці і зведені наново. Водночас випущено і комп’ютерну гру під назвою The Beatles: Rock Band.

Букмекери в Британії вже тепер пророкують, що рекордсменом продажу серед цих альбомів стане перемікшований «Оркестр клубу самотніх сердець сержанта Пеппера», який уперше вийшов у світ у травні 1967 року. За ним, згідно з прогнозами, підуть «Револьвер» і «Еббі Роуд».

Мережний магазин Amazon виставив на продаж повний набір альбомів в одній коробці у стереоваріанті за ціною 170 фунтів (близько 280 дол. США). За словами представника магазину, цей не найдешевший набір очолив список бестселерів уже на етапі попередніх замовлень. Такі дорогі предмети раніше ніколи не потрапляли до списку найбільш продаваних товарів.

Ранні альбоми «Бітлз» видано у двох версіях — моно і стерео, а більш пізні, одразу записані в стереозвуці, — тільки в стерео. Звукоінженери лондонської студії Abby Road провели кілька років, переводячи старі аналогові записи в цифровий формат. Востаннє старі фонограми редагували 1987 року, коли їх було випущено у форматі компакт-дисків.

Один із двох живих бітлів Пол Маккартні підтримав ідею випуску комп’ютерної гри, в якій використовується музика гурту, заявивши, що завдяки цьому до «Бітлз» прийдуть нові юні шанувальники.

Поки що музику «Бітлз» не можна легально завантажувати з Інтернету. Попри багатомісячні переговори з комп’ютерною фірмою Apple, якій належить найпопулярніший мережний музичний магазин iTunes, угоди про розміщення пісень ліверпульської четвірки в Мережі поки не досягнуто. Однак множаться чутки про те, що сторони незабаром домовляться, й оцифровування всього каталогу групи цьому посприяє.

Пацюк на коліщатах

Журнал New Scientist публікує статтю про нову розробку британських інженерів з університету міста Рідінг. Місцеві дослідники створюють робота, контрольованого клітинами живого мозку. Однак від кіборгів з численних фільмів реальну розробку відрізняє спрощеність. У ролі мозку виступає невеличкий мозок пацюка.

За словами Кевіна Уорвика та Бена Уоллі, керівників проекту розробки, пацючий мозок передає сигнали невеличкому роботу на колесах, і машина здатна рухатися. Усього робот отримує сигнали від приблизно 300 тис. мозкових нейронів, кожен з яких виявляє незначну електричну активність, а спеціальний інтерфейс цю активність уловлює і транслює в машинні сигнали.

Дослідники кажуть, що їхнє завдання полягає не тільки і не стільки у створенні кіборгів, які об’єднують у собі механічну і біологічну складову, скільки в дослідженні мозкової активності. Вчені сподіваються краще зрозуміти нейронні електронні процеси, що допоможе пролити світло на такі захворювання, як епілепсія.

Фахівці пояснюють походження значної частини захворювань, пов’язаних із головним мозком, тим, що якась група нейронів кори головного мозку із незрозумілої причини перестає працювати. Раніше медики зафіксували, що у людей під час нападів епілепсії блокуються конкретні ділянки нейронів. Британські фахівці припускають, що, вплинувши на ушкоджені нейрони електрично, хімічно чи фізично, можна буде відновити їхню працездатність.

У разі успіху з пацючим мозком згодом в університеті Рідінга сподіваються провести випробування і на мозковій тканині складніших організмів, приміром, мавп. Одночасно з цим творці методики мають намір з’ясувати відмінності в процесах функціонування мозку пацюків, мавп і людей.

За матеріалами «Компьюленты»,
Бі-бі-сі, CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі