Сусідні зірки можуть "обстрілювати" Землю кометами – вчені

Поділитися
Сусідні зірки можуть "обстрілювати" Землю кометами – вчені Сусідні зірки можуть "викидати" комети з Хмари Оорта © NASA
Зближення сусідніх зірок з Сонцем приводить в рух комети на околицях Сонячної системи.

Вчені заявили про те, що в околицях Сонячної системи існує велика кількість зірок, які здатні направити до Землі комети, що представляють серйозну загрозу, повідомляється на сайті Європейського космічного агентства.

У ході дослідження вчені вивчили близько 300 тисяч зірок і встановили, що зближення їх з нашим світилом змусить комети із Хмари Оорта рухатися у напрямку до Землі. Як зазначають дослідники, для того, щоб привести в рух комети із Хмари Оорта, зірка повинна пройти повз Сонце на відстані близько 60 трильйонів кілометрів. Для порівняння, Нептун знаходиться на відстані 15 мільярдів кілометрів від зірки.

З вивчених 300 тисяч зірок 97 можуть наблизиться на 150 трильйонів кілометрів та ще 16 – на 60 трильйонів. Разом з тим, прогнози вчених показують, що в найближчі 1,3 мільярда років зірка Gliese 710 пройде на відстані всього 2,3 трильйони кілометрів від Сонця.

Раніше вчені припустили, що Юпітер викинув з Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета ставилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету Сонячної системи під час близького сходження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі