Супутники Марса з'явилися в результаті зіткнення з карликовою планетою

Поділитися
Супутники Марса з'явилися в результаті зіткнення з карликовою планетою Фобос і Деймос сформувалися в результаті зіткнення Марса з іншим небесним тілом © esa.int
Розміри небесного тіла можна порівняти з розмірами Церери.

Вчені з Південно-Західного дослідницького інституту заявили про те, що супутники Марса Фобос і Деймос з'явилися в результаті зіткнення, але менш масштабного, ніж вважалося раніше. За оцінками дослідників, розміри об'єкта, який врізався в Марс, можна порівняти з розмірами Церери – найбільшої карликової планети Головного поясу астероїдів, повідомляє N+1.

Єдиної думки про походження супутників Марса у вчених на даний момент немає. Згідно з однією з версій, Фобос і Деймос були частиною Головного поясу астероїдів, але гравітаційний вплив Юпітера змінив їхню орбіту, в результаті чого вони були притягнуті Марсом. Інша теорія говорить про те, що 4,5 мільярда років тому в Марс врізалося велике небесне тіло, в результаті чого частина речовини була викинута на орбіту і виник уламковий диск, з якого надалі і сформувалися Фобос і Деймос.

У ході нового дослідження вчені провели моделювання, метою якого було визначення розмірів і властивостей уламкового диска, який залишився після зіткнення. Вивчивши минулі роботи інших вчених, дослідники прийшли до висновку, що небесне тіло, що впало на Червону планету, не було таким великим, як передбачалося раніше. Вважалося, що об'єкт мав масу 0,03 марсіанських, однак перевірка даних показала, що уламковий диск вийшов би надто великим, щоб з нього сформувалися сучасні Фобос і Деймос.

Дослідники розглянули небесне тіло масою 0,03 маси Марса. На думку вчених, у давнину планета могла зіткнутися з об'єктом, діаметр якого знаходився між діаметром Вести (530 кілометрів), найбільшого астероїда в головному астероїдному поясі, і карликової планети Церери (946 кілометрів). В результаті на орбіту навколо Марса була викинута величезна кількість пилу, з якого згодом сформувалися кільця, що тягнулися приблизно на 24 тисячі кілометрів над поверхнею планети.

У цих кільцях надалі формувалися численні супутники, але більшість з них розпалася під дією приливних сил і впала назад на Марс. У результаті залишилися тільки Фобос і Деймос. Разом з тим, на думку вчених, ранні супутники були більшими за Фобос, діаметр якого становить лише 11 кілометрів.

Раніше вчені NASA заявили про те, що Фобосу залишилося "жити" від 30 до 50 мільйонів років. Фобос знаходиться ближче до Марса, ніж будь-який інший супутник до своєї планеті в Сонячній системі: орбіта Фобоса пролягає в шести тисячах кілометрів від поверхні Марса.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі