Стеження за користувачами: як Google допомагає поліції шукати злочинців

Поділитися
Стеження за користувачами: як Google допомагає поліції шукати злочинців Правоохоронні органи використовують дані Google про пересування користувачів © 4pda.ru
Слідчі використовують дані пошукового гіганта для того, щоб знайти підозрюваних або свідків злочину.

Технологічний гігант Google відстежує місце розташування своїх користувачів по всьому світу. Тепер поліцейські почали використовувати цю технологію для того, щоб знайти підозрюваних або свідків злочину, ризикуючи, разом з тим, затримати невинних, пише газета The New York Times.

Наголошується, що в минулому грудні детективи міста Фінікс (США) заарештували комірника за підозрою у вбивстві, використавши нову технологію. Правоохоронці повідомили підозрюваному, Джорджу Моліна, що за допомогою даних з телефону вони встановили, що він перебував на місці злочину, який відбувся дев'ять місяців тому. І зробили вони це завдяки даним, які отримали від Google. Ордер зобов'язав компанію видати дані про всі пристрої, які вона зафіксувала біля місця вбивства.

У слідчих була також інша інформація, включаючи дані з камер відеоспостереження, на яких видно, як хтось відкриває стрілянину з машини тієї ж моделі, що належала затриманому. Разом з тим, після того, як Моліна провів за ґратами близько тижня, його звільнили, оскільки у слідчих з'явилися нові дані. Через деякий час поліцейські заарештували іншого підозрюваного: колишнього бойфренда матері Моліна, який іноді використовував його машину.

Видання зазначає, що технологія відстеження місця розташування користувачів Google поступово перетворилася на масштабну базу даних для правоохоронних органів. І це тільки один з прикладів того, як дані, зібрані в епоху повсюдного збору особистої інформації, використовуються тими, про кого раніше й подумати було не можна.

Справа Моліна показує можливості і небезпеки нової техніки розслідування, використання якої різко зросло останнім часом. Вона може допомогти розкрити злочин, але вона ж може підвести невинних людей.

Новітній підхід до розкриття злочинів

Детективи використовують дані технологічних компаній для того, щоб розкрити різні злочини: зґвалтування, пограбування, підпали і вбивства. Наприклад, в минулому році федеральні агенти запросили інформацію для того, щоб розкрити серію вибухів біля Остіна (Техас).

Тоді вони використали дані про пристрої, які були зафіксовані біля трьох будинків, поруч з якими були залишені сумки з вибухівкою. Слідчі визначили пристрої, які потенційно могли бути пов'язані зі злочинами, а потім, за допомогою ще одного запиту, отримали дані про пересування пристроїв у певному регіоні. Потім вони визначили декілька пристроїв, які можуть належати злочинцям, а Google розкрила їхні імена та адреси електронної пошти.

Затримати злочинця не вдалося, оскільки він покінчив з собою через три дні після четвертого вибуху. Представники ФБР відмовилися сказати, чи була інформація, надана Google, корисною, зазначивши, що будь-які питання про цю техніку "стосуються площині, яку ми не обговорюємо".

Разом з тим, поліцейські, які використовують подібні ордери, відзначають, що вони можуть допомогти в пошуку зловмисників і свідків злочину. Вони також можуть допомогти в справах, слідство за якими зайшло в глухий кут. Наприклад, в минулому році поліцейські запитували дані за вбивства, яке сталося у 2016 році.

Точність інформації

За словами декількох співробітників Google, ця база даних створювалася не для того, щоб допомагати правоохоронцям, тому в деяких випадках можуть з'явитися питання щодо точності інформації.

Незважаючи на те, що масштаби інформації, що збирається, просто колосальні, вона не зберігається по кожному телефону. Навіть якщо розташування фіксується кожні кілька хвилин, воно не обов'язково буде прямо збігатися з місцем злочину.

Крім того, Google не відповідає на запити негайно: на те, щоб отримати інформацію йде кілька тижнів або навіть місяців. Разом з тим, незважаючи на недоліки, детективи відзначають, що отримана інформація була дуже точною, а дані збиралися навіть у той час, коли користувачі не здійснювали дзвінки або не використовували програми.

Збір даних про місцезнаходження – це досить прибутковий бізнес і Google є провідним гравцем на ринку його використання. Наприклад, вона використовує дані для того, щоб прив'язати рекламні оголошення до місця перебування користувачів, а доходи від реклами оцінюються в 20 мільярдів доларів на рік.

У 2009 році компанія представила функцію Історії місцезнаходжень, яка дозволяє користувачам переглядати локації, в яких вони перебували. Інформація збирається завдяки доступу до стільникових вишок, даних мереж Wi-Fi і GPS. І вся ця інформація зберігається в Google.

Правове регулювання питання

Використання цих даних піднімає правові питання. Наприклад, такі запити можуть порушити недоторканість приватного життя невинних людей. У Міннесоті ім'я невинного чоловіка було опубліковано в місцевих ЗМІ після того, як воно з'явилося у поліцейських звітах. Після того, як до чоловіка прийшли журналісти, він пояснив, що його ім'я могло потрапити в списки, оскільки він є водієм таксі, а значить, може опинитися в будь-якому районі.

Пошуки також порушують конституційні питання. Четверта поправка конституції США говорить про те, що ордер повинен передбачати обмежене поле пошуку і вказувати на причини того, чому докази з його допомогою будуть знайдені. Разом з тим, вони ефективні саме тому, що більшість американців користуються смартфонами, дані про яких збирає Google.

У деяких випадках судді підтримують ордери, оскільки покладаються на запевнення поліцейських про те, що вони будуть вивчати дані тільки про найбільш підходящі пристрої. У деяких випадках необхідно подавати запит на ще один ордер для того, щоб отримати доступ до більш детальної інформації. У таких випадках поліцейські можуть отримати доступ до даних про місцезнаходження за кілька місяців і навіть електронних листів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі