Станція Cassini отримала зображення гексагона Сатурна

Поділитися
Станція Cassini отримала зображення гексагона Сатурна Гексагон Сатурна є вихором правильної шестикутної форми
На відео знятий північний полюс планети.

Дослідники місії Cassini склали анімацію, яка дозволяє розглянути гексагон Сатурна - унікальне погодне явище, яке являє собою вихор правильної шестикутної форми на північному полюсі планети. Як повідомляється на сайті NASA, відео було складене зі знімків, зроблених станцією Cassini.

Гексагон Сатурна – вихор, центр якого розташовується на північному полюсі планети. Розмір його ока перевершує розмір ока середнього урагану на Землі у 50 разів. У ньому є також безліч невеликих вихорів, найбільший з яких розташовується біля нижнього правого кута гексагона. Його діаметр скаладає приблизно 3500 кілометрів, що вдвічі більше, ніж діаметр найбільшого урагана на Землі.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі