США відновлять місячну програму

Поділитися
США відновлять місячну програму США відновлять місячну програму
NASA реалізує амбітний план, спрямований на підкорення людьми Марса і дослідження астероїдів, а американська промисловість створить для агентства можливість просувати нові технології на Місяці.

Вперше за 40 років NASA відновлює місячну програму і створює робота для відправлення на природний супутник Землі, пише у вівторок The Telegraph.

Космічне агентство шукає партнерів для участі у проекті із запуску нових дослідницьких апаратів до Місяця. Передбачається, що у недалекому майбутньому поверхнею супутника буде блукати "нове покоління всюдиходів". За відомостями видання, програма під назвою Catalyst націлена на появу місячного ринку вантажних перевезень.

"NASA реалізує амбітний план, спрямований на підкорення людьми Марса і дослідження астероїдів, а американська промисловість створить для агентства можливість просувати нові технології на Місяці", - пояснив представник NASA Грег Вільямс, слова якого цитує The Telegraph.

Професор Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики Джонатан Макдауел заявив, що після програми Apollo США добилися чудових результатів з роботами у космосі".

"Ми побували поряд з усіма планетами Сонячної системи, але відкинули Місяць, вважаючи цю місію виконаною. Подорожі людини в космос тепер зосереджено лише на навколоземній орбіті", - сказав він, зазначивши, що супутник Землі приховує безліч таємниць і потребує ретельного дослідження.

Макдауел вважає, що на Місяці можна побудувати космічну станцію: "Якщо ми орієнтуємося на польоти до інших світів, як у "Зоряному шляху", Місяць послужить чудовою точкою відправлення".

Зазначимо, що Росія і Китай в останні роки активували програми з освоєння Місяця. Так, китайський місяцехід "Нефритовий заєць" вагою близько 100 кг прибув до супутника Землі 14 грудня. Апарат має пропрацювати на поверхні Місяця не менше трьох місяців.

У листопаді минулого року повідомлялося, що у Росії планується створення космічної ракети нового покоління вантажопідйомністю 80-85 тонн, а також довготривалої місячної бази. Розглядається і пілотована місячна програма, для якої планується створити надважку ракету-носій.

Також повідомлялося, що до 2015 року має відбутися запуск посадкового апарата "Місяць-Глоб", а в 2016 - запуск орбітального місячного модуля. !zn

Читайте також:

New Scientist назвав 10 найбільш очікуваних подій в науці і техніці в 2014 році

Американський безпілотник провів на орбіті більше року

NASA опублікувало візуалізацію магнітного перевороту на Сонці

Японці запропонували встановити на Місяці сонячні панелі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі