Спирт у водах Енцелада не пов'язаний з позаземним життям – вчені

Поділитися
Спирт у водах Енцелада не пов'язаний з позаземним життям – вчені Вчені все ще припускають наявність життя на супутнику Сатурна © NASA
Молекули метанолу з'являються в гейзерах Енцелада в момент, коли вода викидається на поверхню.

Вчені заявили про те, що метанол, який можна виявити у водах супутника Сатурна Енцелада, не є наслідком наявності на ньому позаземного життя. Відповідну заяву планетологи зробили на зустрічі Королівського астрономічного товариства Великобританії.

У ході дослідження вчені спостерігали за кільцем Е Сатурна, запаси льоду в якому постійно поповнюються викидами гейзерів Енцелада. Як відзначають вчені, вони спочатку просто стежили за рухом льоду і пилу в цьому кільці і не очікували знайти тут метанол.

Всупереч їхнім очікуванням, кільце Е містило в собі незвично багато цього спирту, в рази більше, ніж містять самі викиди гейзерів. Це вказало на дві речі – що метанол формується не в надрах Енцелада, а в космосі, і що він має не біологічне, а абіогенне походження. Потрапляючи в кільце Е, молекули метанолу і газів, викинуті в космос разом з водою гейзерів, утримуються там магнітним полем Сатурна і скупчуються в достатніх кількостях для того, щоб їх міг побачити відносно скромний радіотелескоп з Землі.

Як відзначають дослідники, відкриття метанолу у викидах Енцелада при спостереженнях з Землі говорить про те, що сліди життя на його поверхні та в його околицях можна шукати і за допомогою найбільших наземних обсерваторій, таких як "Аресібо" або нещодавно запущений 500-метровий радіотелескоп FAST.

Раніше дослідники припустили, що гідротермальних активність Енцелада може підтримувати існування в його підлідному океані хемоавтотрофних форм життя. На думку вчених, Енцелад сформувався на ранніх етапах розвитку Сонячної системи, а його кам'яне ядро за складом нагадує примітивні метеорити, які містять у собі такі мінерали, як серпентин і сапоніт. Ці сполуки забезпечують Енцелад воднем і теплом, необхідними для існування хемоавтотрофних форм життя. На Землі такі організми представлені бактеріями, які отримують енергію і органіку з хімічних реакцій окислення неорганічних сполук.

Для пошуку життя на супутнику Сатурна планують запустити дві нові місії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі