Собаки використовують міміку для спілкування з людьми – вчені

Поділитися
Собаки використовують міміку для спілкування з людьми – вчені Міміка допомагає собакам спілкуватися з людьми © doctor-vet.uz
Дана здатність могла сформуватися у тварин в процесі одомашнення.

Вчені заявили про те, що собаки здатні використовувати міміку для того, щоб встановити контакт з людиною. Висновки дослідників опубліковані в журналі Scientific Reports.

У ході дослідження вчені провели експеримент, в якому брали участь 24 собаки різних порід у віці від року до 12 років. Всі вони пройшли стандартні курси дресирування для домашніх собак. Тварин саджали на поводок перед експериментатором, відеокамера безперервно фіксувала зміни "виразів" собачої морди. Під час досвіду дослідник або повертався до собаки обличчям, або відвертався від неї, дивлячись в іншу сторону. Кожна собака брала участь у чотирьох експериментах. У двох людина дивилася на собаку, у двох інших - не звертала на неї уваги. У половині дослідів у кімнаті перебувала миска з кормом. Таким чином вчені дослідили, як їстівна "принада" вплине на міміку тварини.

Для аналізу міміки собак використовували програму DogFACS (Dog Facial Action Coding System). Її розробили на основі схожої програми для людських облич. DogFACS аналізує положення ключових точок на морді тварини, пов'язаних з певними м'язами.

Результати експериментів підтвердили: собаки набагато частіше використовували міміку, якщо людина дивилася на них. Частіше усього у відповідь на увагу людини тварини показували язика або піднімали брови, демонструючи "щенячьи очі". Якщо людина відволікалася, міміка тварини ставала набагато біднішою. Наявність їжі поблизу не впливала на результати. За словами дослідників, це може говорити про те, що собачу міміку не можна рахувати неусвідомленим проявом емоцій. Швидше, вона працює як інструмент спілкування.

Раніше вчені пояснили дружбу собаки і людини. На думку вчених, дружба між людиною і собакою біологічно дуже схожа на взаємини матері і дитини. Фактично в обох випадках головну роль грає "гормон любові" окситоцин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі