Смартфони виявилися ефективнішими за людей в діагностиці порушень кровообігу

Поділитися
Смартфони виявилися ефективнішими за людей в діагностиці порушень кровообігу Програми для виміру пульсу ефективніше визначають порушення кровообігу
Вчені вивчили ефективність додатків для вимірювання пульсу.

Канадські вчені заявили про те, що додатки для вимірювання пульсу виявилися більш ефективними в діагностиці порушень кровообігу, ніж традиційний метод діагностики за візуальними ознаками, повідомляє Naked science.

У дослідженні вчених взяли участь 438 пацієнтів, які повинні були пройти планову катетеризацію серця - введення катетера перед лікувальним або діагностичним втручанням. Перед процедурою лікар оцінює кровотік, використовуючи модифікований тест Аллена: пацієнт піднімає руку і стискає кулак, потім доктор натискає на променеву та ліктьову артерії, і шкіра пацієнта блідне. Стан кровообігу оцінюють за тим, наскільки швидко відновлюється нормальний колір шкіри.

Учасників експерименту розділили на дві рівні групи. Перша пройшла тест Аллена, інша - обстеження за допомогою програми-пульсометру. Програма вимірює пульс, фіксуючи невеликі зміни кольору шкіри на пальці: він змінюється при розширенні судин під шкірою. Вимірювання проводили, притиснувши променеву артерію пацієнтів. Після першої перевірки всі учасники пройшли ультразвукове обстеження судин методом допплерографії. Це дозволило визначити, наскільки точним було перше вимірювання.

Тест Аллена дав вірний результат в 84% випадків, додаток - 94%.

Дослідники відзначають, що програми можуть стати помічниками в діагностиці порушень кровообігу. Разом з тим, необхідно враховувати відмінності в чутливості камер і датчиків у різних моделей смартфонів. Для того, щоб смартфони стали широко застосовуватися в медичній практиці, необхідні експерименти з участю більшої кількості людей.

Раніше вчені з університету Аделаїди навчили штучний інтелект пророкувати смерть пацієнта за результатами комп'ютерної томографії грудної клітини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі