Скільки коронавірус "живе" у повітрі – нове дослідження

Поділитися
Скільки коронавірус "живе" у повітрі – нове дослідження Поширення мікрокрапель з коронавірусом при кашлі
Результати вчених підтверджують важливість рекомендацій щодо профілактики зараження COVID-19.

Вчені з фінського Університету Аалто змоделювали поширення коронавірусу COVID-19 у повітрі за допомогою суперкомп'ютера. Нові дослідження свідчать, що мікрокраплі, які вилітають при чханні, кашлі і звичайній розмові, залишаються в повітрі довше п'яти хвилин, і тільки після цього осідають на поверхні.

На першому етапі роботи дослідники змоделювали рух повітряних крапель при кашлі хворого у проході між полицями супермаркету. Робота показала, що вони залишаються в повітрі набагато довше, ніж можна було б очікувати, наражаючи на небезпеку інших покупців, пише Naked Science.

Ба більше, модель демонструє поведінку крапель розмірами менше 20 мікрометрів. При сухому кашлі, характерному для коронавірусної інфекції, типовий розмір частинок не перевищує 15 мікрометрів, завдяки чому вони можуть залишатися в повітрі ще довше. Ці носії вірусу легко підхоплюються і поширюються навіть слабкими потоками повітря.

"Хтось заражений може покашляти і піти, але він залишить по собі хмару частинок, які є переносниками коронавірусу. Такі краплі легко потрапляють в дихальні шляхи людей, що опинилися неподалік", - каже один з учасників дослідження, професор Університету Аалто Віллі Вуорінен (Ville Vuorinen).

Вчений переконаний: попередні результати проєкту підтверджують важливість чинних рекомендацій щодо дотримання ізоляції і правил гігієни, "соціальної дистанції" в 1,5 метра і використання хусток при чханні та кашлі.

Проєкт присвячений вивченню поширення мікроскопічних аерозольних крапель, викинутих з дихальних шляхів хворого при кашлі, чханні та під час розмови. У ньому беруть участь 30 дослідників з Університету Аалто, Університету Гельсінкі і Фінського метеорологічного інституту – вірусологи, інженери, соціологи, фахівці з гідро - й аеродинаміки.

Для точних розрахунків і візуалізації використовувався суперкомп'ютер CSC. Попередні результати дослідження оприлюдненіна сайті Університету Аалто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, Ізраїль, Сполучені Штати і Китай змагаються в боротьбі за право стати першим розробником вакцини від коронавірусу. Розробками займаються й інші держави, зокрема Італія та Велика Британія.

Експериментальні зразки вакцини вже почали тестувати на людях, піддослідними погодилися бути волонтери. Зараз вакцини і ліків від COVID-19 не існує – захворювання лікують симптоматично.

Раніше вчені університету Міннесоти за допомогою рентгенівської кристалографії пояснили високу заразність коронавірусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі