Новини науки - Шведські соціологи зафіксували зрушення у гендерній рівновазі - Технології - dt.ua

Шведські соціологи зафіксували зрушення у гендерній рівновазі

31 травня, 2016, 14:20 Роздрукувати

Кількість чоловіків у країні тепер значно перевищує кількість жінок.

Вчені заявили про профіцит чоловіків у Швеції

Шведські соціологи заявили про те, що вперше з XVIII століття зафіксували значне зрушення у гендерній рівновазі. Чоловіків у країні тепер істотно більше, ніж жінок. Про дослідження вчених повідомляє портал Phys.org.

Такий гендерний розклад є дуже незвичайним для західних країн, оскільки в них завжди переважали жінки, які, як правило, живуть довше. Таке співвідношення зберігалося навіть при рівні народжуваності 105 хлопчиків на 100 дівчаток. Разом з тим, в березні минулого року у Швеції чоловіків стало на 277 осіб більше, ніж жінок, а на сьогоднішній день розрив у популяції дійшов до 12 тисяч осіб. Варто відзначити, що загальна кількість населення Швеції становить 10 мільйонів чоловік.

Читайте також: Першими жителями Мадагаскару були вихідці з Південно-Східної Азії - вчені

На думку президента Європейської асоціації демографічних досліджень Франческо Білларі, це може бути ознакою істотних змін в Європі, таких як зміна тривалості життя, міграційних та демографічних процесах.

Профіцит чоловічого населення був зафіксований у 2011 році в Норвегії. У Данії та Швейцарії на даний момент зберігається приблизна рівність кількості чоловіків і жінок. На думку дослідників, у найближчі роки ріст кількості чоловіків буде спостерігатися і в інших західних країнах. Причини цих процесів називаються різні: від зміцнення чоловічого здоров'я до збільшення чоловічого населення за рахунок біженців – підлітків.

Раніше вчені прийшли до висновку про те, що половина чоловічого населення Західної Європи є нащадками одного вождя бронзового століття. Він став засновником династії, представники якої заселили всю Європу.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >