Штучний інтелект зміг обійти середню людину в тесті на абстрактне мислення

Поділитися
Штучний інтелект зміг обійти середню людину в тесті на абстрактне мислення Штучний інтелект справляється із завданнями тесту краще, ніж 75% дорослих американців © 4pda.ru
Дослідники створили комп'ютерну модель, яка пройшла тест Рейвена.

Вчені з Північно-західного університету створили обчислювальну модель, яка змогла пройти тест на інтелект не гірше дорослої людини. Результати своєї роботи дослідники опублікували в журналі Psychological Review.

Автори нової роботи вважають, що основною особливістю мислення людини є здатність знаходити візуальні аналогії. Вони створили комп'ютерну модель, яка змогла пройти тест Рейвена. Він оцінює рівень інтелекту людини, її здатності до абстрактного мислення і вміння знаходити зорові аналогією. В рамках тесту учаснику пропонується кілька блоків завдань із зростаючою складністю. Кожне завдання являє собою таблицю з фігурами, логічно пов'язаними між собою. Випробуваному необхідно "спіймати" цей зв'язок і доповнити таблицю відсутнім елементом.

В основі моделі авторів лежить система CogSketch і алгоритм структурного відображення Structure mapping engine (SME). Платформа CogSketch була створена в лабораторії вчених в минулому році, і вона використовується для обробки вхідних даних. Система здатна розуміти просторові відносини між об'єктами на двовимірному зображенні, однак у неї немає власного повноцінного "зору". Для того, щоб модель вирішувала завдання тесту Рейвена, дослідники самостійно поділяють малюнок на окремі об'єкти, позначаючи межі між ними. CogSketch визначає взаємне розташування фігур у просторі, їхню орієнтацію і топологію (тобто містить один чи інший об'єкт, чи перетинаються вони, і так далі).

Дослідники протестували модель на стандартному тесті Рейвена, що складається з 60 завдань. Штучний інтелект зміг впоратися з 56 з них, що відповідає показнику "вище середнього" за нормами 1993 року. Потім учені порівняли роботу системи з результатами тестів студентів Північ-західного університету. У дослідженні взяли участь 42 особи віком від 18 до 22 років. Більшість з них змогла впоратися з 30 з 36 завдань тесту на комп'ютері, що відповідає показнику 54 з повного тесту.

"Модель вирішує завдання не гірше 75% дорослих американців, тобто краще, ніж в середньому. Завдання, які важкі для людини, також важкі і для моделі, і це лише доводить, що вона вдало імітує деякі характеристики людського мислення", - зазначає один з авторів дослідження.

Раніше повідомлялося про те, що штучний інтелект зрівнявся в тесті IQ з чотирирічними дітьми. Автори використали тест WPPSI третього видання, який застосовується для дітей віком від 2,5 до 7 років. Щоб адаптувати видання для комп'ютерної програми, вчені використовували додаткові модулі, що переводять текстовий питання в набір ключових слів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі