Новини науки - Штучний інтелект визначив мову рукопису Войнича - Технології - dt.ua

Штучний інтелект визначив мову рукопису Войнича

27 січня, 2018, 14:20 Роздрукувати

Наукове співтовариство сумнівається в достовірності результатів дослідження.

Вчені стверджують, що розшифрували перше речення рукопису Войнича © wikipedia

Вчені застосували алгоритм штучного інтелекту для розшифровки рукопису Войнича і змогли прочитати перше речення. Більш того, дослідники стверджують, що їм також вдалося встановити мову, якою написаний манускрипт: іврит.

Як повідомляє N+1, публікації в рецензованому журналі про результати роботи на даний момент немає, а інші вчені ставляться до цієї заяви з обережністю.

Для навчання алгоритму, який допомагає вченим розшифрувати рукопис, використовувалася Загальна декларація прав людини, перекладена на 380 мов. Як заявляють розробники, їхня програма навчилася визначати мову з 97% точністю. При цьому як саме перевірявся алгоритм, не повідомляється.

Статистичний аналіз манускрипту, виконаний алгоритмом, показав, що його текст написаний на івриті. Вчені припустили, що в книзі використовується шифр, при якому літери в кожному слові міняються місцями, а голосні опускаються. Виходячи з цього припущення, вони спробували перевести перше речення рукопису Войнича з івриту. За версією авторів, воно звучить так: "Вона дала рекомендації священику, господарю будинку, і мені, і людям" ("She made recommendations to the priest, man of the house and me and people").

Серед перших 72 слів книги, за заявою авторів, також зустрічаються слова "селянин", "світло", "повітря" і "вогонь". Це свідчить на користь гіпотези, що манускрипт Войнича міг служити фармакопеєю, тобто зведенням правил, якими керуються при виготовленні, зберіганні та призначення лікарських препаратів. Вчені визнають, що штучного інтелекту недостатньо для розшифровки кодексу. У процесі необхідна участь людей, оскільки тільки вони зрозуміють синтаксис і зміст слів.

Читайте також: Швейцарські вчені встановили ім'я і нащадків мумії XVIII століття

Манускрипт Войчича – середньовічний текст, який був виявлений в 1912 році Вілфридом Войчичем. Рукопис датується XV століттям, розшифрувати його дослідники намагаються вже кілька десятиліть, але мова манускрипту нікому не відома.

Раніше повідомлялося про те, що бельгійський археолог серед архівів виявив рекордно довгий єгипетський манускрипт. Він представляє собою двосторонній шкіряний сувій довжиною більше 2,5 метрів, а його вік складає більше чотирьох тисяч років. 

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >