Штучний інтелект перевершив лікарів у виявленні раку шкіри - The Guardian

Поділитися
Штучний інтелект перевершив лікарів у виявленні раку шкіри - The Guardian Штучний інтелект навчився ефективно виявляти рак шкіри. © 4pda.ru
Машині було достатньо фото, щоб виявити шкідливі клітини, в той час як лікарі демонстрували кращі результати лише за наявності більш детальної інформації про пацієнтів.

Комп'ютер виявився більш ефективним у виявленні раку шкіри, ніж професійні дерматологи, що підвердили тестив, в яких люди змагалися з машиною у швидкості і якості діагностування. Команда розробників з Німеччини, США і Франції навчили систему на основі штучного інтелекту відрізняти доброякісні клітини шкіри від небезпечних утворень за допомогою аналізу 100 тисяч зображень. Після цього машина, тобто нейронна мережа глибокого вивчення, вступила у змагання з 58 дерматологами з 17 країн, пише The Guardian. Їм демонстрували фото, на яких потрібно було відрізняти меланому від нешкідливих родимок.

Більше половини учасників-дерматологів мали "експертний" рівень з більш ніж п'ятирічним досвідом роботи. Ще 19% учасників мали досвід від 2 до 5 років, а 29% лікарів були початківцями з менш ніж дворічним досвідом. І більшість з них поступилися в точності виявлення хвороби штучному інтелекту.

В середньому дерматологи точно виявляли 86,6% ракових клітин на шкірі за зображенням. Машина ж виявила 95% злоякісних клітин.

"Штучний інтелект пропустив менше клітин меланоми, що означає, що у нього вища чутливість, ніж у дерматологів", - переконаний вчений з Університету Хейдельберга Холгер Хенссл, підкресливши, що менша кількість помилок у діагностиці дозволяє скоротити кількість непотрібних операцій.

Результати дерматологів покращилися, коли їм дали більше інформації про пацієнтів і про ураження їхньої шкіри. Однак, розробники переконані, що штучний інтелект може бути корисним інструментом на етапі діагностики.

Раніше штучний інтелект виявив ліки від малярії в зубній пасті. У ході дослідження вчені підключили штучний інтелект для аналізу того, як збудник, малярійний плазмодій, взаємодіє з триклозаном, антибіотиком із звичайної "лікувальної" зубної пасти. Цей антибіотик, як пояснюють біологи, пригнічує розмноження бактерій, заважаючи роботі одного з їхніх ключових ферментів, який відповідає за складання жирових молекул, необхідних для нормальної роботи клітинних стінок мікробів.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі