Штучний інтелект може закріпити домінування на ринку технічних гігантів - The Economist

Поділитися
Штучний інтелект може закріпити домінування на ринку технічних гігантів - The Economist Технологічні компанії вступили в гонку за лідерство в розробці штучного інтелекту. © Flickr/martin louis
Компанії змагаються у розвитку технології, яку вважають стратегічно важливою для свого майбутнього.

Лише дві літери можуть принести купу грошей. Жодна технологічна сфера не переживає такий бум, як AI. (Artificial Intelligence, англ. - штучний інтелект).

Інвестиції венчурних капіталів у розробку технолонії за перші 9 місяців 2017 року склали 7,6 мільярдів доларів, про що свідчать дані PitchBook. Зростання значне, якщо пригадати, що за весь 2016 рік у штучний інтелект було інвестовано 5,4 мільярди доларів.

Також цього року відбулося угод про злиття і поглинання, пов'язаних з AI, на 21,3 мільярди доларів. А це в 26 разів більше, ніж в 2015. В своїх звітах про доходи державні компанії згадують AI частіше, ніж "big data".

Про це пише The Economist, додаючи, що в епіцентрі цього технологічного буму опинилися компанії з добре знайомими назвами: Alphabet (материнська компанія Google), Amazon, Apple, Facebook і Microsoft. Схожа, хоч і менш прозора, боротьба триває в Китаї між фірмами Alibaba і Baidu. Деякі компанії поставили розробку штучного інтелекту в центр своїх стратегій. Гіганти з ентузіазмом купують менші фірми, які розробляють AI, з метою отримати їхніх кваліфікованих кадрів. Вони розглядають нову технологію як спосіб покращити свої існуючі сервіси: від хмарного обчислення до логістики, від автономних автомобілів до доповненої реальності. Багато оглядачів бояться, що AI зміцнить і розширить на ринках владу невеликої кількості гігантів, що нашкодить конкуренції.

Технологічні гіганти мають однозначну велику перевагу у битві за розвиток AI. У них у розпорядженні надзвичайно великі масиви даних, технічні потужності і кваліфіковані вчені. Не важко уявити дещо зловісне майбутнє, в якому люди будуть їздити на безпілотних автомобілях Waymo, платитимуть за покупки через Android Pay, розважатимуть себе, дивлячись відео на YouTube і шукатимуть інформацію в одному надзвичайно популярному пошуковику. Всі ці сервіси належать Google. На ринку є не багато компаній, які можуть конкурувати з гігантом.

Світ, в якому лише кілька імен керують цілими індустріями, може бути вигідним для споживачів. Але якщо люди будуть покладатися лише на послуги однієї фірми і якщо AI дозволить їм прогнозувати стратегії більш точно, конкуренти майже не зможуть боротися за свою частку ринку.

Таке майбутнє все ще дуже далеке. Програми з розвитку штучного інтелекту поки дуже сфокусовані на вузьких завданнях. Найбільш важливим питанням лишається чи буде AI завжди так сильно залежати від великих масивів даних. Сучасні машини вчаться, опираючись на великі бази даних, в яких вони виявляють корисні закономірності. Якщо так буде і далі, технічні гіганти матимуть неймовірну перевагу.

Але існує і альтернативне бачення розвитку AI, яке передбачає самонавчання машин за допомогою продукування штучних даних чи віртуальних середовищ. Рання версія програми Google, яка грає в Go, тренувалася на реальних ігрових данних. Але остання її версія отримала від розробників лише правила гри і самостійно проводила симуляції ігор. За три дні нова програма перевершила свого попередника. Якщо такий підхід до розвитку AI буде домінувати в майбутньому, тоді гегемонія технічних гігантів сьогодення опиниться під сумнівом.

Раніше вчені з університету Аделаїди навчили штучний інтелект пророкувати смерть пацієнта за результатами комп'ютерної томографії грудної клітини.

А спеціаліст Google зі штучного інтелекту прогнозував злиття людей і машин протягом 20 років. За його словами, сьогодні людство розвинене краще, ніж коли-небудь, в сучасному світі менше голоду і бідності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі